У 2024 році у бренду Guzema Fine Jewelry 23 актуальні колекції, власне виробництво, 2 бутики, продажі за кордоном, та понад 80 людей у команді. Проте, як і в кожній історії, все починалося з мрії і маленьких кроків засновниці Валерії Гуземи. Саме про них, а також інші деталі розвитку бренду редакторка AIN.Business розпитала засновницю особисто. 

В цьому матеріалі ми розповідаємо про перші прикраси і клієнтів, кроки на шляху до впізнаваності, маркетингові стратегії, розвиток під час великої війни, а також головну цінність Guzema Fine Jewelry – бути українським брендом. 

Валерія Гузема, засновниця Guzema Fine Jewelry
Зображення в матеріалі: Guzema Fine Jewelry

Каблучки з золотих коронок

Розмову з Валерією Гуземою починаємо зі стандартного питання: з чого ж все почалося. Героїня не квапиться відповідати, а далі, усміхаючись, пригадує шкільні роки. Вже тоді Валерія уявляла, як в дорослому віці займатиметься власною справою. Хоча спершу майбутня підприємиця стала на шлях журналістики, зрештою почала реалізувати мрію.  

«Роботу журналістом дуже любила. Але я мала велике внутрішнє бажання заснувати щось своє», – додає Гузема.

Так само як і ювелірна справа, дівчину захоплювала готельно-ресторанна сфера. Валерія досі не відкидає варіант відкриття власного готелю. Проте станом на 2014 рік, особиста любов до виробів з дорогоцінних металів та  каміння перемогла. За допомогою в реалізації, продовжує Валерія, звернулася до родини: 

«Необхідні гроші спершу попросила в борг у тата. Він посміхнувся, відмовив і пояснив, що не бачить мене власницею бізнесу. Звісно, мене це образило, але не втрачаючи надії я пішла із запитом до мами». 

З цього моменту й розпочинається історія українського дизайнерського проєкту Guzema Fine Jewelry. А саме з зубних коронок дідуся підприємиці, які віддала мама, аби справа мала старт. 

Березень 2016-го

В створенні перших прикрас Валерії Гуземі допоміг майстер, якого вдалося знайти через знайомих. Такою, власне, і була команда бренду на початку – ювелір і сама засновниця, яка виконувала роль дизайнера, SMM-ника, спеціаліста з продажів і доставки. Клієнтів дівчина знаходила теж самостійно – допоміг Instagram та друзі.

«Коли зараз мене зустрічають найперші клієнти, згадують як я приїздила з доставкою до них додому. Через велику кількість задач, це часто було після десятої вечора. Інколи продавала і в машині», – сміючись додає Валерія.  

Хоча стартова колекція, в яку входили нині впізнавані каблучки з колекції Classic, успішно продавалася, на пів року героїні довелося призупинити виробництво. Валерія Гузема пояснює: її пограбували, дідусеві коронки закінчилися, довелося збирати гроші на продовження діяльності бізнесу. Відтак, офіційною датою заснування бренду підприємиця називає березень 2016 року. 

Валерія Гузема біля шоуруму Guzema Fine Jewelry
шоурум Guzema Fine Jewelry

Невдовзі відкрився і перший шоурум Guzema Fine Jewelry. Такому рішенню, продовжує Гузема, сприяв запит клієнтів – кількість питань щодо можливості примірки дорогих прикрас зростала. Невпинно збільшувалися і продажі, чому бренд Валерії завдячує сарафанному радіо, а також можливості створювати важливі благодійні проєкти, такі як Charity Chain. 

«Перший шоурум був закритого типу. Це кімната на 30 кв.м, в яку довелося вкласти всі заощадження. Через рік бренду вже стало там затісно, тож задумалася про власний магазин». 

Guzema Fine Jewelry

Станом на січень 2024 року, Guzema Fine Jewelry – одна з найвпізнаваніших українських ювелірних компаній в сегменті нішевого люксу. На цьому моменті розмови, питаємо у Валерії Гуземи про «кухню» прикрас. 

Героїня спершу робить паузу, а згодом зазначає: усе, що є сьогодні, створене нею і скероване великим бажанням робити українську компанію з якісним продуктом. Так, прикраси створюють 35 майстрів-ювелірів на власному виробництві, що знаходиться у Києві. Для цього закуповують банківські золото і срібло. 

виробництво Guzema Fine Jewelry

Діаманти команда Guzema Fine Jewelry замовляє у партнерів в Україні, що працюють з імпортом дорогоцінного каміння. Їм сировина, своєю чергою, постачається британською компанією De Beers, яка видобуває діаманти переважно в країнах Африки, в Австралії та Канаді. Бренд має чіткий запит на якість діамантів, якого постійно дотримується. 

Всі прикраси – реалізовані задуми засновниці. Валерія Гузема додає: часто вони перетворюються на ескіз зі слів, а інколи й не з першого разу. Колекції Guzema Fine Jewelry не мають чіткої періодичності, адже залежать від натхнення і завантаженості виробництва. Так, від останньої може минути як два тижні, так і два роки. 

Отримавши ескізи, ювеліри виготовляють прикраси, після чого підприємиця з командою оцінюють продукт, тестують його на собі. Згодом виріб чи колекцію затверджують, роблять маркетингову кампанію і запускають на ринок. Над всіма процесами поза виробництвом чаклують близько 50 штатних співробітників.  

Середній чек клієнта – 20 000 грн. Наразі бренд має 23 колекції у продажі, та продовжує працювати над благодійними ініціативами.

«Мені дуже приємно, – говорить Валерія, – що відомі люди завжди були клієнтами бренду. Багато людей говорили, що я замовляю в них рекламу. Але такого і близько не було».

класична колекція Guzema Fine Jewelry

Долаючи виклики 

Маючи два великих бутики в Києві і частку офлайн-продажів у 70%, продовжує Гузема, розвивають онлайн. Це підтверджує керівник маркетинг відділу Guzema Fine Jewelry Олена Паламар, та додає: тенденція купувати в інтернеті зберігається з початку пандемії коронавірусу. Паралельно посилюють офлайн-маркетинг:

«У нас залишаються традиційні діджитальні канали просування, – говорить Олена, – таргетована реклама, SEO, email- та контент-маркетинг тощо. Покриваємо і ринок зовнішньої реклами – з брандмауерами, відеоекранами. В грудні 2023 року це мало особливий успіх», – каже Паламар. 

У бренду досить невелика команда маркетингу – близько 10 людей, які об’єднують декілька напрямків. Їхніми зусиллями з початком повномасштабної війни почали виходити і на міжнародний ринок. В цьому завданні використовували таргетинг, співпрацювали з локальними PR-командами, організовували поп-ап-стори. 

команда Guzema Fine Jewelry

Зараз компанія організувала свій склад в Європі й Америці та відправляє замовлення звідти. Але як і для багатьох бізнесів, велика війна внесла свої корективи – аби здійснювати міжнародні доставки Guzema Fine Jewelry довелося знайти виробництво на аутсорсі. Долали і проблеми з поставками, експортом, неможливістю купити офіційне золото. 

«Хоча зараз у мого бізнесу момент росту і масштабування, минулий рік був дуже складним. З 2022-го просіли більше, ніж на 100%. Зараз все поступово стабілізується, ми над цим працюємо» – уточнює Валерія Гузема. 

Наступний крок – США

Серед найближчих планів бренду – відкриття ще одного бутика Guzema Fine Jewelry в новому для себе українському місті. Продовжать також розширювати мережу офіційних представництв і партнерів по регіонах України.  

Говорячи про цілі в зовнішніх напрямках розвитку, Паламар і Гузема вказують – це США. Не відкидають в команді і перспективу відкриття бутика в країні. Цей ринок, обґрунтовує маркетологиня, є досить легким для входу ювелірним брендам, але рівень конкуренції – надзвичайно високий. Однак не дивлячись ні на що, головна мета – залишатися українським брендом. 

Валерія Гузема, засновниця і дизайнерка Guzema Fine Jewelry

«Пишаюся тим, що Guzema Fine Jewelry – український бренд і дуже вірю в майбутнє України. Навіть коли ми за кордоном, то все одно залишаємось українським брендом. Це і є наша цінність», – підсумовує Валерія Гузема. 

Нагадаємо, раніше AIN.Business публікував список найпопулярніших текстів за 2023 рік: