«Укрзалізниця»,«Нафтогаз», «Укрпошта» і «Укртрансбезпека» зазнали кібератак

У четвер, 25 січня, «Нафтогаз», «Укрпошта» та «Укртрансбезпека» повідомили про збої у роботі своїх ІТ-систем. Всі три компанії повідомили, що працюють над усуненням проблем і відновленням повноцінної роботи.

У «Нафтогазі» зафіксували масштабну кібератаку на один із дата-центрів компанії, також про це повідомили у ТОВ «Газмережі», пише Суспільне. Наразі вебсайти та колцентр не працюють.

«Укрпошта» повідомила про значний технічний збій в IT-системах. Відділення наразі можуть лише видавати посилки та приймати платежі. Надання інших послуг відновиться згодом. Наразі відновлено вже приблизно 96% системи з приймання платежів.

Про технічний збій у роботі дата-центру також повідомила «Укртрансбезпека». Тимчасово відсутній доступ до системи «Шлях» та офіційного сайту. Про відновлення повідомлять окремо.

«Кібератака на постачальника послуг для зазначених компаній – на один із дата-центрів. Зараз проводяться комплексні заходи для ліквідації атаки та відновлення роботи. Більшість сервісів вже відновлено», – повідомили AIN.UA в одній зі служб, що опікується кібербезпекою.

Згодом, про атаку повідомили і в «Укрзалізниці”: «спостерігаємо тимчасові проблеми з продажем квитків через чат-бот та термінали Укрзалізниці через хакерську атаку на сервери».

Про масштабну кібератаку заявили і в дата-центрі «Парковий», який наразі перевіряє та відновлює хмарну інфраструктуру.

Кібератаки на українські компанії

Ці збої є черговим проявом кібератак на українську інфраструктуру. З початку російського вторгнення в Україну у 2022 році кібератаки на українські підприємства та державні установи почастішали та стали масштабними. Так, кількість кібератак в Україні зросла на 62% у 2023 році.

Нещодавно monobank повідомив, що DDoS-атаки йдуть на компанію безперервно.

Наприкінці 2023 року масштабної хакерської атаки зазнав найбільший мобільний оператор України «Київстар». Кібератака зруйнувала приблизно 40% інфраструктури компанії. Збитки оцінили у 3,6 млрд грн.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук