За які порушення можуть штрафувати ФОП у 2024 році

Підприємцям на спрощеній системі оподаткування (ФОП) варто знати, за які порушення податкового законодавства їх можуть оштрафувати у 2024 році. Детально про це розповів податковий консультант Михайло Смокович.

  • Неподана або несвоєчасно подана податкова звітність: штраф складає 340 грн, у разі повторного порушення – 1020 грн
  • Невчасна сплата єдиного податку: особливо це актуально для ФОПів 1 та 2 груп, бо штраф для них складає 50% від суми боргу, для підприємців 3 групи – 5%, якщо борг погашений упродовж 30 днів, після – 10%
  • Штраф за незастосування РРО є зараз найсуттєвішим: 100% вартості проданих товарів за перше порушення, 150% вартості – за кожне наступне порушення.
  • Відсутність обліку товарних залишків: це стосується лише тих ФОПів, які продають ризикові групи товарів (ювелірні вироби, підакцизна продукція, медичні засоби тощо). Штраф складає 100%.
  • Неналежне ведення первинної документації: у разі відсутності під час перевірки оригіналів первинних документів, які підтверджують суми в книзі обліку чи декларації, штраф складає 1020 грн, за повторне порушення протягом року – 2040 грн, детальніше на сайті податкової
  • Неоформлені працівники: Штраф складає 10 мінімальних заробітних плат (станом на зараз 71000 грн, проте з 1 квітня мінімалка вже складатиме 8000 грн)
  • Ведення підприємницької діяльності без оформлення ФОП: штраф від 17000 до 34000 грн з конфіскацією майна

Податковий консультант підкреслив, що у випадку з ПРРО/РРО зараз податкова проводить фактичні перевірки у магазинах, ресторанах, ринках та штрафує у разі виявлення порушень.

Варто ще також зазначити, що з 10 лютого змінили строки зберігання бухгалтерських та фінансових документів для ФОП. Відтепер строки зберігання документів, що зазначені у переліку типових документів, є обов’язковими для ФОП, якщо інше не встановлено законом.

Так, строк зберігання для документів та інформації, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, становить 3 роки. Строк зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності розраховується з дня подання податкової чи іншої звітності.

Раніше державна податкова служба роз’яснила для фізичних осіб – платників єдиного податку першої-третьої груп, як з 2024 року зміняться розміри податків та дозволені обсяги доходів, а також – кого зачеплять планові перевірки платників податків.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук