У Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського змінився ректор — ним став кандидат філософських наук Анатолій Мельниченко, повідомила пресслужба вишу. Попередній ректор Михайло Згуровський обіймав цю посаду з 1992 року.
Загалом участь у конкурсі взяли 16 кандидатів. 18 червня відбувся другий тур, на якому переміг Анатолій Мельниченко із результатом у 1 256 голосів. Усього участь у голосуванні взяли 2 318 людей — це 72,30% від загальної кількості виборців.
Його конкурент Олексій Жученко набрав 945 голосів. Не підтримали жодного з кандидатів — 106 людей.
Що про це відомо
32 роки посаду ректора КПІ обіймав доктор технічних наук, академік НАН України та міністр освіти та науки 1994-1999 років Михайло Згуровський.
У грудні 2023 року він дав інтерв’ю «Українським новинам», у якому сказав, що відмовляється балотуватися в ректори КПІ на наступних виборах.
«На це вже ні по закону, ні по совісті не маю права», — прокоментував він. А також зазначив, що в липні 2024 року у нього закінчується контракт з вишем.
У березні цьогоріч видання «Слово і діло» дослідило декларації ректорів двадцяти найпопулярніших університетів. Згідно з дослідженням, Згуровський посів друге місце у рейтингу з найвищими зарплатами: у 2022 році академік задекларував трохи більше як 1,8 млн грн.
Для порівняння, Сергій Квіт у Києво-Могилянській академії у 2022 році задекларував 460,9 тис. грн.
Що відомо про нового ректора
- Анатолій Мельниченко народився 4 травня в Ужгороді в сім’ї службовців.
- З 1996 по 2002 рік навчався в КПІ на факультеті соціології. Здобув ступінь магістра з адміністративного менеджменту з відзнакою. У 2005 році закінчив у цьому ж виші аспірантуру.
- У 2006 році захистив дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук. Спеціальність «Філософія освіти».
- Має другу вищу освіту: з 2020 до 2022 року вчився у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Закінчив міжнародно-правовий факультет і став магістром права.
- З 2020 року обіймає посаду проректора з навчальної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського.
- У його передвиборчій програмі зазначено сім пунктів: це повага до традицій, виш для безпеки та оборони, цифрова трансформація, розбудова нової моделі економіки університету, підвищення якості освіти та соціальна політика.