Українська компанія Grammarly запускає новий інструмент Authorship. Він показуватиме, яка частина тексту написана людиною, яка вставлена з іншого джерела, а яку згенерував чи редагував штучний інтелект, повідомляє компанія.
Grammarly Authorship переважно розрахований на галузь освіти, він працюватиме в 500 000 застосунках і на сайтах.
За словами керівниці Grammarly for Education Дженні Максвелл, багатьом установам бракує послідовної та чіткої політики щодо штучного інтелекту. Часто виникають сварки між викладачами та студентами через недосконалі інструменти виявлення ШІ, які неправильно позначають студентські роботи.
«На ринку бракує інструменту, який міг би сприяти продуктивній дискусії про роль ШІ в освіті. Authorship робить саме це, надаючи студентам простий спосіб показати, як вони писали свою роботу, зокрема, чи взаємодіяли вони з інструментами штучного інтелекту, і якщо так, то як саме», — сказала Дженні Максвелл.
Йдеться, що Authorship даватиме можливість остаточно перевірити роботу перед здачею та переконатися, що вона відповідає вказівкам викладача. А також буде їхньою підтримкою, якщо роботи зрештою будуть помічені, як плагіат чи згенеровані.
Після активації новий інструмент запропонує студентам кілька способів переглянути та поділитися результатом перевірки:
- Authorship analytics відображає розбивку різних категорій тексту, що містяться в документі, а також загальну аналітику на рівні документа: загальний час авторства, кількість активних сеансів написання тощо.
- Authorship report містить повний текст завдання. У звіті текст документа позначено кольором, щоб показати, чи був він написаний людиною або за допомогою ШІ.
- Authoring replay забезпечує повне відтворення, показуючи, як текст з'являвся в документі, з доступними точками зупинки, щоб проаналізувати, де саме з'явився текст.
Grammarly запустить свою нову функцію в бета-версії в Google Docs для всіх своїх клієнтів з вересня 2024 року, а до кінця 2024 року вона буде доступна в Microsoft Word і Pages.
Grammarly — це українська компанія, що розробила платформу для покращення письмової англійської. За даними компанії, її використовують понад 30 мільйонів людей, 70 000 команд і 3 000 навчальних закладів.
На початку 2024 року Grammarly оголосила про скорочення близько 230 членів команди по всьому світу, 37 з яких — в Україні. Статки співзасновників Олексія Шевченка та Максима Литвина опустилися до $1,9 млрд.