Засновник і генеральний директор Telegram Павло Дуров опублікував допис у своєму каналі, у якому він детально описав обставини свого затримання у Франції минулого місяця. Зокрема розповів, що поліція його допитувала протягом чотирьох днів після прибуття до Парижа. 

Йому висунули звинувачення в особистій відповідальності за незаконне використання Telegram іншими людьми. 

Дуров відкинув ці звинувачення, зазначивши, що Telegram має офіційного представника в ЄС, який приймає та відповідає на запити ЄС. Він також сказав, що французькі слідчі мали багато можливостей зв'язатися з ним для отримання допомоги. 

Однак він не пояснив, чому французькі органи влади не отримали відповіді від Telegram.

Дуров назвав застарілим і хибним підходом те, що генерального директора звинувачують у злочинах, скоєних на платформі третіми особами.

«Створювати технології і так досить складно. Жоден новатор не буде створювати нові інструменти, якщо він знає, що його особисто можуть притягнути до відповідальності за потенційне зловживання цими інструментами», — сказав Дуров.

Дуров також заявив, що Telegram готовий залишити ринки, які не відповідають його принципам. Як приклад він навів росію, яка вимагала передати «ключі шифрування».

«Щоб уможливити стеження, ми відмовилися — і Telegram заборонили в росії», — написав Дуров не пояснивши, чому Telegram продовжує працюватиму у рф.

Ба більше, ним активно користуються російські чиновники та воєнкори. Також у рф не раз визнавали, що використовують месенджер для корегування ударів по Україні та вербування українців.

Дуров також визнав, що Telegram має недоліки, але зазначив, що платформа щодня видаляє мільйони шкідливих постів і каналів. Він також запевнив, що Telegram працює над покращенням безпеки та боротьби зі зловживаннями на платформі.

Оновлення: Пізніше він опублікував новий пост, у якому пообіцяв вже цього року перетворити модерацію в Telegram зі сфери критики на сферу похвали.

У Telegram вже вимкнули завантаження нових медіа на Telegraph, автономний інструмент для ведення блогу, який, ймовірно, використовувався анонімними злочинцями.

Також прибрали функцію «Люди поруч», яку використовувало менш як 0,1% користувачів, але яка мала проблеми з ботами та шахраями. Її замінять функцією «Бізнеси поруч»,  будуть представлені «перевірені підприємства».

Він зазначив, що хоча 99,999% користувачів Telegram не мають жодного стосунку до злочинності, але 0,001%, залучених до протиправної діяльності, створюють поганий імідж для всієї платформи.

Раніше в самій компанії заявляли, що Telegram дотримується законів ЄС, зокрема Закону «Про цифрові послуги».