Україна посіла 30 місце в рейтингу за рівнем розвитку електронного урядування, йдеться в дослідженні E-Government Development Index за 2024 рік. Два роки тому ми були на 46 місці.
EGDI — це комплексний показник трьох вимірів електронного урядування: надання онлайн-послуг, телекомунікаційний зв'язок і людський потенціал. Як його вираховують, детальніше можна почитати тут.
Результати України за ключовими показниками
У рейтингу за рівнем надання цифрових державних послуг Україна посіла п’яте місце, її випередили Саудівська Аравія (четверте), Естонія (третє), Данія (друге) та Південна Корея (перше).
Перше місце Україна посіла за показником E-Participation. Це додатковий показник до EGDI, що вимірює, наскільки громадяни готові долучатися до державних процесів через онлайн-платформи. На другому та третьому місці Японія та Данія.
Що стосується ключових показників, у рейтингу з інфраструктури телекомунікацій (відображає рівень доступу населення до інтернету та інших цифрових інструментів) — ми на 78 місці. А в людському капіталі (оцінює рівень грамотності населення та доступ до освіти) — на 47-му.
На рейтинг відреагував очільник Мінцифри Михайло Федоров. Він написав у своєму каналі в Telegram, що в застосунку «Дія» вже 20,9 мільйона користувачів, для яких доступні 21 документ і понад 30 сервісів. На порталі «Дія» майже 6 мільйонів людей отримують більш ніж 120 прозорих послуг.
EGDI — це показник, що використовується для оцінки рівня розвитку електронного уряду в різних країнах. Огляд електронного урядування Організації Об'єднаних Націй проводиться кожні два роки Департаментом з економічних і соціальних питань. Він вимірює готовність і здатність урядів використовувати інформаційні та комунікаційні технології для надання державних послуг громадянам.