Скасування безмитного ввезення посилок до 150 євро може призвести до логістичниого колапсу та затримок з доставкою, вважає співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк.

На думку Поперешнюка, першою загрозою може стати «відʼємний фіскальний ефект від оподаткування посилок» — тобто коли держава витрачає більше коштів на митно-податкові процедури, ніж отримує їх з оподаткування посилок. Причиною є співвідношення собівартості митних процедур та вартості самих посилок.

«Це ще йдеться про “дорогі” посилки від 150 євро. А після зниження податкового порогу в митний конвеєр потраплять ще дешевші посилки, тому збитки для бюджету зростуть», — заявив Володимир Поперешнюк.

Друга звгроза — логістичний колапс та затримки посилок через обсяги розмитнення. Поперешнюк заявляє, що в Україні розмитнюють лише 2% посилок, однак митні процедури приходить кожна посилка. 

«Не треба бути провидцем, щоб побачити логістичний колапс та шалені затримки доставки, якщо під податок потраплять всі посилки», — заявив у себе в дописі співвласник «Нової пошти».

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт № 11416-д про збільшення податків — у попердньому варіанті цього документу уряд пропонував зменшити ліміт вартості посилок для безмитного ввезення з нинішніх 150 до 45 євро для Р2Р відправлень та скасувати його для інтернет-магазинів та маркетплейсів. З нинішнього варіанту цю норму вилучили, втім від планів не відмовилися. Зокрема, на події «Діалоги з NV про майбутнє» 2 жовтня голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що із законодавства повинна бути вилучена норма про ліміт у 150 євро. 

Читайте також: Профільний комітет підтримав законопроєкт про збільшення податків до другого читання