Оновлено о 16:06. Володимир Зеленський повідомив, що Міністерство оборони України має проконтролювати дієвість затвердженого механізму. Технічна готовність старту — 15 листопада.

Найближчими днями в мобільному застосунку для військових «Армія+» з'явиться можливість подання заявки на переміщення з одного підрозділу до іншого. 

Про це на конференції СТАРТ, організованій AIN.UA і КАМА, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

За її словами, це буде вже 17-й тип електронного рапорту.

Нагадаємо, Міністерство оборони України запустило «Армія+» на початку серпня з метою подолання бюрократичних процедур. Тоді ж у ньому запровадили функціонал опитувань.

За два роботи застосунку українські військові подали понад 10 000 електронних рапортів.

Кожен військовослужбовець в системі отримує Армія ID – 9-тизначний унікальний код. Саме через нього можна подавати електронні рапорти.

Нещодавно в застосунку з'явилось онлайн-навчання з військової справи.

У майбутньому в «Армія+» з'являться електронний військовий квиток і соціальні послуги й бонуси від бізнесів.

Як працює переведення в іншу бригаду онлайн?

Хто може перевестися за спрощенною системою?

  • з тилових частин до бойових;
  • з бойових частин до бойових;
  • з бойових частин до тилових за висновком ВЛК, якщо особа не займає у своїй бригаді посаду, відповідну до висновку ВЛК.

Які документи необхідні: 

  • копія військового квитка або посвідчення офіцера;
  • рекомендаційний лист від військової частини, у яку військовослужбовець хоче бути переведеним;
  • погодження чинного командира (тільки для окремих категорій військовослужбовців);
  • висновок військово-лікарняної комісії (у визначених випадках).

Для рядового та сержантського складу погодження від поточного командира не вимагається. Кадровий центр ЗСУ має перевірити рапорт на відсутність підстав для відмови на переміщення протягом 72 годин.

Коли можуть відмовити?

  • термін служби в поточній частині менший за шість місяців;
  • з моменту попереднього переведення за ініціативою військовослужбовця минуло менше ніж рік;
  • пакет документів неповний.

У разі позитивного рішення Кадровий центр ЗСУ готує проєкт наказу та передає його для підпису головнокомандувачем ЗСУ (щодо офіцерського складу) або начальником Генерального штабу ЗСУ (щодо рядового та сержантського складу) протягом 24 годин. Про результати розгляду військового інформують через застосунок Армія+ протягом тих же 24 годин.

Для контролю за виконанням порядку запроваджено систему випадкових перевірок: структурний підрозділ Міноборони, відповідальний за захист прав військовослужбовців, перевіряє 1% рішень про переведення. У разі виявлення порушень рапорт розглядається повторно протягом 24 годин.

Перелік бойових частин, куди можливе переведення, формує та оновлює Генеральний штаб ЗСУ.

Порядок реалізації експериментального проєкту щодо вдосконалення механізму переміщення військовослужбовців між військовими частинами Збройних Сил України за їх ініціативою затверджений постановою Кабінету Міністрів України.