Китайські офіційні особи розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо компанії не вдасться запобігти забороні застосунку в США. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Пекін прагне зберегти TikTok у власності материнської компанії ByteDance, яка оскаржує заборону у Верховному суді США. Проте під час слухань 10 січня судді дали зрозуміти, що, ймовірно, підтримають закон. На тлі цього китайські посадовці й почали обговорювати плани на випадок заборони, серед яких є ідея передачі TikTok у США під контроль Маска.

За одним зі сценаріїв, платформа X (колишній Twitter), що належить Маску, отримає контроль над TikTok US та об’єднає бізнеси. Це може посилити рекламні можливості X, враховуючи понад 170 млн користувачів TikTok у США.

Для китайського уряду також є привабливою потенційно гучна угода з одним із найближчих союзників Трампа, який, як очікується, матиме вплив на рішення про продаж TikTok.

За інформацією Bloomberg, поки що рішення не ухвалене, а переговори залишаються на попередньому етапі. Також невідомо, наскільки ByteDance обізнана про обговорення в китайському уряді та чи велися переговори між TikTok і Маском. Речник TikTok у коментарі Variety назвав цю інформацію чистою вигадкою.

Уряд Китаю володіє так званою «золотою акцією» в дочірній структурі ByteDance, що надає йому вплив на стратегічні рішення компанії. Однак експортні обмеження Китаю на технології, включаючи алгоритм TikTok, можуть ускладнити будь-які угоди щодо продажу.

Сам Маск раніше заявляв, що виступає проти заборони TikTok у США, посилаючись на свободу слова.

Вартість американського підрозділу TikTok оцінюється в $40-50 млрд.

Нагадаємо, раніше у ByteDance вважали за краще закрити застосунок у США, ніж продавати його потенційному американському покупцеві. Також ТікТок працює над створенням копії свого головного алгоритму рекомендацій для користувачів у США. 

Минулого року уряд США ухвалив закон, який вимагає від ByteDance продати популярну відеоплатформу TikTok, щоб уникнути її заборони. Закон набирає чинності 19 січня, тобто за день до вступу на посаду обраного президента Дональда Трампа. Уряд США стверджує, що TikTok дозволяє Пекіну збирати дані та шпигувати за користувачами, а також є каналом для поширення пропаганди. Китай та ByteDance відкидають ці звинувачення.

Читайте також: Які країни обмежили TikTok і чому