Президент США Дональд Трамп помилував Росса Ульбріхта, який відбував довічне покарання за створення найбільшого маркетплейсу Silk Road, що використовували для торгівлі наркотиками та іншими нелегальними товарами.
«Росс вільний!», — написав старший син Трампа на своїй сторінці в Х і додав скрин допису батька з соцмережі Truth Social (яка належить його компанії TMTG). Президент пише, що сам зателефонував матері засудженого та повідомив їй цю новину.
«Покидьки, які працювали над його засудженням, були одними з тих самих божевільних, які брали участь у озброєнні уряду проти мене. Йому дали два довічних ув’язнення плюс 40 років. Смішно!», — пише Дональд Трамп.
Так новий очільник США виконав свою обіцянку, яку неодноразово давав під час передвиборчої кампанії — спочатку в промові на лібертаріанському заході, а потім на щорічній конференції з питань біткоїнів у Нешвіллі.
За що засудили Росса Ульбріхта
Уродженець Техасу Росс Ульбріхт запустив Silk Road у 2011 році. Сайт покладався на мережу Tor для анонімного спілкування та приймав біткоїни як оплату, що дозволяло користувачам приховувати свою особу та місцезнаходження.
Як пише The New York Times, за майже три роки свого існування Silk Road перетворився на міжнародний ринок наркотиків і приніс понад $200 млн за даними влади.
У суді прокурори стверджували, що Ульбріхт також підбурював до вбивств людей, яких він вважав загрозою. Але визнали, що немає жодних доказів, що ці вбивства відбулися.
Росса Ульбріхта затримали у 2013 році, через два роки йому винесли вирок. Суддя назвав його «головною фігурою всесвітньої цифрової мережі наркоторгівлі». А за словами прокурорів, щонайменше шестеро людей померли через наркотики, куплені на Silk Road.
Після вироку засуджений відбував покарання у федеральній в’язниці в Тусоні, штат Арізона.
Чому частина американців підтримують Росса Ульбріхта
Попри злочини, Ульбріхт залишається популярним серед криптоентузіастів, оскільки Silk Road став одним із перших майданчиків, де люди використовували біткоїн для купівлі та продажу товарів.
Протягом багатьох років прихильники стверджували, що його вирок був занадто суворим, і придумали гасло Free Ross в інтернеті та на галузевих зібраннях.