Президент США Дональд Трамп заявив, що угода з китайською компанією ByteDance щодо продажу американської частини популярного застосунку TikTok буде досягнута до суботнього дедлайну. Про це повідомляє Reuters.

Трамп встановив на 5 квітня кінцевий термін для TikTok, щоб знайти нового, не китайського власника для платформи у США.

В іншому випадку застосунок, яким користується 170 мільйонів американців, буде заборонений із міркувань національної безпеки.

«У нас є багато потенційних покупців», — заявив Трамп журналістам на борту Air Force One напередодні ввечері. «Є величезний інтерес до TikTok», — додав він, зазначивши, що хотів би, щоб платформа продовжила існування.

У TikTok не прокоментували заяву американського президента.

Раніше Reuters повідомляв, приватна інвестиційна компанія Blackstone розглядає можливість зробити невелику міноритарну інвестицію в діяльність TikTok у США.

Згідно з двома поінформованими джерелами, компанія веде переговори про приєднання до групи чинних не китайських акціонерів ByteDance, зокрема Susquehanna International Group і General Atlantic, та внесення нового капіталу для участі в торгах за американський бізнес TikTok. Ця група вважається фаворитом у потенційній угоді.

Раніше The Information із посиланням на джерела повідомляв, що головним претендентом на управління американською частиною соцмережі стала американська технологічна корпорація Oracle.

Серед інших відомих американських претендентів, які зацікавлені в придбанні контролю над TikTok, — група, очолювана мільярдером Френком МакКортом і співзасновником Reddit Алексісом Оганяном. Також група за участю технологічного підприємця Джессі Тінслі та зірки YouTube MrBeast.

Окрім того, ШІ-стартап Perplexity розповів про своє бачення майбутнього TikTok у разі передачі платформи під контроль американських компаній. Зокрема стартап запропонував повністю перебудувати алгоритм TikTok і відкрити вихідний код.

TikTok мали заблокувати ще 19 січня згідно із законом, ухваленим за адміністрації Байдена. Але Дональд Трамп відтермінував заборону. Він раніше також заявляв, що може продовжити дедлайн, якщо угода не буде укладена вчасно.

Основною причиною заборони TikTok у США є занепокоєння щодо можливої загрози національній безпеці через зв’язки материнської компанії ByteDance із китайським урядом.

Це викликає побоювання, що Китаєм може отримувати доступ до даних американських користувачів TikTok або впливати на алгоритми соцмережі для просування певних наративів.