Канада запрошує: країні потрібні 182 000 IT-фахівців. До 2019 року канадським компаніям і урядовим організаціям додатково знадобляться співробітники. Про це з посиланням на дослідження місцевого ринку праці повідомляє видання IT World Canada. Незважаючи на те, що в IT-галузі країни працює близько 800 000 осіб, місцеві компанії вже відчувають дефіцит кваліфікованих кадрів, і в найближчі кілька років ця ситуація тільки загостриться. Тому канадські підприємства залучатимуть талановитих розробників з-за кордону.
Аналітики пов’язують дефіцит кадрів із розвитком нових технологій – інтернету речей, хмарних сервісів, мобільних застосунків, і побоюються, що місцеві фахівці не зможуть закрити вакансії, які виникають. «Компанії відчувають великі труднощі з пошуком розробників, що володіють навичками ведення бізнесу, а продуктивність праці канадських співробітників впала до рівня 2001 року. Якщо проблему не буде вирішено, то це може спричинити зниження процвітання країни», – пишуть автори дослідження.
Згідно зі звітом про ринок праці ІТ, Канада шукає 182 000 осіб для заповнення вакансій аналітиків і консультантів з інформаційних систем, операторів комп’ютерів і мереж, веб-техніків, інженерів з програмного забезпечення та інших до 2019 року.
Найбільш затребуваними будуть системні аналітики, інженери-програмісти, графічні дизайнери, ілюстратори та аналітики баз даних. Трохи менш затребувані – веб-дизайнери, комп’ютерні інженери та оператори служби підтримки. Ось який вигляд має статистика за регіонами Канади, які потребують припливу «свіжої крові”:
Серед найбільш затребуваних професій, виявлених у звіті, були:
- Аналітики та консультанти інформаційних систем
- Комп’ютерні та мережеві оператори та веб-фахівці
- Комп’ютерні програмісти та розробники інтерактивних медіа
- Інженери-програмісти
- Графічні дизайнери та ілюстратори
- Менеджери комп’ютерних та інформаційних систем
- Аналітики баз даних та адміністратори даних
До професій із середнім попитом належать:
- Технологи і техніки електротехніки та електроніки
- Веб-дизайнери та розробники
- Комп’ютерні інженери
- Інженери-електрики та електроніки
- Технічні фахівці служби підтримки користувачів
- Фахівці з тестування систем
До спеціальностей із низьким попитом належать:
- Менеджери операторів зв’язку
- Фахівці з радіомовлення
Нагадаємо, що нещодавно на AIN.UA публікувалася інфографіка про те, скільки і за що платили програмістам у 2014 році.