В Україні почались передзамовлення на нові MacBook Pro компанії Apple. Надпотужні процесори, новий дизайн. Попит у США та країнах, де продажі почались трохи раніше, неймовірний: ноутбуки розбирають, час очікування — тижні і місяці, нові партії розходяться за години. Усі відгуки – позитивні, індустрія у захваті. Редакція AIN.UA попросила співробітників MacPaw розповісти, чому новинка, незважаючи на ціну (від 70 000 грн в Україні, у Штатах — від $1999), така популярна. Коротка відповідь: якщо вам дійсно потрібен потужний комп’ютер — нові MacBook Pro підходять як ніколи. Тому професіонали й у захваті.

Віра Ткаченко, CTO MacPaw

Усі чекали на нові чипи — і це сталося. MacBook Pro тепер працюватимуть на чипах M1 Pro та M1 Max. Вони потужні, дорогі і розраховані на людей, які працюють з графікою, відео, а також на програмістів, яким дійсно потрібні ці ресурси. Людям, які працюють, в основному, з документами, такі нововведення не дуже потрібні. 

Нові чипи продовжують тренд компанії з SoC — System on a chip. Тобто майже весь ноутбук тепер працюватиме на цьому чипі, у ньому все інтегроване: і GPU, i CPU, і пам’ять, і security enclave, i neural чип, тощо. Така архітектура збільшує перформанс. З іншого боку, коли щось зламається, доведеться замінювати весь чип — його не можна буде полагодити, і це засмучує.

На презентації розповіли, що батарея нового MacBook Pro працюватиме значно довше, нові чипи даватимуть велику потужність і є енергоефективними. Час покаже, як усе працюватиме насправді, тому що зазвичай з новими архітектурами в перших версіях є проблеми. 

Також у нових Macbook Pro багато портів і до них можна підключити декілька моніторів, що є дуже важливим для професійної аудиторії. Узагалі вся лінійка MacBook Pro – це повернення до creators, до того, з чого Apple в принципі починали. Як казав Стів Джобс, макбуки нам потрібні не лише для продуктивності, але й для творчості. Круто, що розвичаючи свої сервіси та технології Apple пам’ятає про це.

Сергій Кривоблоцький, Technological R&D Lead у MacPaw

Дуже сподобалося оновлення MacBook. Для себе під час презентації виділив декілька моментів. 

Процесор 

Процесори M1 Max та M1 Pro — це дійсно наступний крок в еволюції комп’ютерів. Завдяки представленій system-on-a-chip архітектурі процесори M1 показують значний ріст в перформансі при меншій енергозатратності.У перспективі розвиток такого архітектурного рішення дозволить розробникам мати в ноутбуці хардвер десктопного класу. Для мене, як для розробника, дуже важливим фактором є швидкість взаємодії з системою. Apple стверджує, що швидкість компіляції коду збільшилася в 3 рази в порівнянні з Intel. Якщо цей аргумент навіть вдвічі менший за заявлений, то для мене цей фактор все одно буде визначальним.

Батарея 

Нові процесори мають знижене електроспоживання в порівнянні з Intel, і це означає збільшений час автономної роботи. Також батарею будуть зберігати оновлені дисплеї з технологією ProMotion.

Сьогодні більшість дисплеїв оновлюють екран 60 разів за секунду (60Hz), незалежно від того, що на екрані — гра, фільм, чи текстовий документ. Технологія ProMotion у нових MacBook Pro змінюватиме частоту оновлення екрану в залежності від того, що дивиться користувач. Наприклад, якщо користувач переглядає фільм, де картинка постійно змінюється, MacBook це зрозуміє і буде щосекунди оновлювати екран до 120 разів (до 120 Hz), щоб зображення «не підвисало». На звичних 60Hz деякі кадри випадають, і наше око це помічає (наприклад, картинка починає смикатися чи гальмувати). Якщо ж якесь із зображень випаде при 120 Hz, то рух на екрані залишатиметься плавним.

І навпаки, якщо ви читаєте звичайний документ, то ноутбуку не потрібно оновлювати екран 60 разів щосекунди. У такому випадку MacBook буде зменшувати кількість оновлень за секунду. Відповідно, чим менше разів оновлюється екран, тим більшою буде економія батареї, і це відбуватиметься майже не помітно для користувачів. На мій погляд, ця технологія вже дуже круто себе зарекомендувала в iPad, де фреймрейт може сягати 120Hz.

Дизайн 

Apple випустив дійсно новий MacBook. Тут можна відслідкувати як роботу над помилками, так і прислуховування до фідбеку користувачів. TouchBar не виправдав сподівань і не став чимось, що вирізняє продукцію Apple, тож був замінений на фізичні кнопки. У MacBook повернулися порти, тож можна буде не використовувати зайві перехідники. 

MagSafe is back, а це вже big deal! Для мене MagSafe — приклад того, як Apple може передати емоцію навіть через такий елемент пристрою як кабель живлення — і він знову на борту. Узагалі, в нових MacBook простежується якась ретро-хвиля, і мені це подобається. Чекаю лише на підсвітку яблука на задньому боці дисплею.

На мій погляд, нові комп’ютери від Apple — найкращі ноутбуки за останні  5 років. Дуже подобається фокус Apple на креативності — музиці, кіно, тощо.

Віталій Буднік, Staff Software Engineer Setapp

Представили більше, ніж я очікував. У нових MacBook Pro перформанс нового CPU на дуже високому рівні. Найбільше від цього виграють ті користувачі, які працюють з відео, аудіо та фото. Монтаж відео тепер не потребуватиме стаціонарного місця роботи, а новий дисплей — це яскраве (в прямому розумінні цього слова) доповнення. Також для користувачів це означатиме високу енергоефективність MacBook Pro і тривалий час роботи без підзарядки.

Екран 14.2″ is the new 13″. Не впевнений, що буде багато користувачів, яким будуть потрібні всі 64Gb пам’яті і 32 Core GPU, однак такий апдейт буде дуже корисний тим, хто працює з графікою, дизайном, відеомонтажем, а також займається розробкою відеоігор. На мою думку, $200 — це не так вже й багато за кожні додаткові 8 ядер GPU, якщо вони й справді потрібні. 

Підтримка процесором HEVC (High Efficiency Video Coding aka H.265) — це чудова новина для всіх, хто дивиться відео в форматі 4К. Для користувачів це означатиме, що ні процесор ні відеокарта не будуть витрачати великих ресурсів на обробку зображення, що зменшить споживання енергії і продовжить роботу від акумуляторної батареї ноутбука. 

Також можна помітити, що завдяки arm64 архітектурі на iPhone і нових MacBook з процеcорами M1 функції iOS мігрують на macOS. Для iOS розробників цей апдейт є ще одним свідченням того, що потрібно робити універсальні застосунки, які будуть працювати на iOS та macOS. Також розробники все ще чекають на Xcode Cloud та Cloud signing від Apple.