15 найбільших аутсорс-компаній України: результати 2021 року

Український IT-ринок у 2021 році зростав неймовірними темпами. Яким було наше здивування, коли ми почули цифри по SoftServe: ріст на 70% по людях лише за рік. Написали про це цілий текст. Виявилось, що така тенденція — далеко не по одній компанії. Ринок росте дуже потужно. Редакція AIN.UA взялась поглянути, про які зміни мова та як сьогодні виглядають найбільші аутсорс-компанії України.


Рейтинг нижче включає в себе лише експортно-орієнтовані компанії або ж, простими словами, аутсорс. Ми свідомо не брали продуктові компанії, хоча й вони сьогодні — величезна індустрія. Також AIN.UA не включав у рейтинг R&D, тобто представництва міжнародних продуктових компаній, які тримають в Україні великі офіси. Зростання є й там. Наприклад, компанія EVOPlay входила б вже у п’ятірку найбільших компаній, складай ми єдиний рейтинг: там вже більше спеціалістів, ніж у Ciklum — мова 3500+ людей.

Для укладання рейтингу редакція AIN.UA провела опитування всіх найбільших компаній з проханням вказати актуальні цифри на кінець 2021 року, для порівняння взятий рейтинг DOU на зиму 2021 року. Зазначимо, що ми рахували лише розмір компанії в Україні: міжнародні офіси до уваги не брались. Це пояснює, чому, наприклад, у SoftServe загалом більше 12 500 людей, але у таблиці — на тисячу менше. Єдина компанія, що не захотіла надати цифри — Grid Dynamics. У першій половині 2021 року вони повідомляли, що у компанії працює близько 1000 людей, але у літньому рейтингу DOU вказана вже цифра 1249 спеціалістів. Інформації про скорочення у Grid Dynamics не було, тому ми використали саме цю цифру для нашого рейтингу.

З рейтингу бачимо, що список найбільших саме аутсорсерів в Україні зберігається з року в рік — це EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Luxoft та Ciklum. З них виключно українською є лише SoftServe, всі інші — міжнародні компанії або частини вже великих холдингів. При цьому акції EPAM, GlobalLogic (Hitachi) та Luxoft (DXC Technology) торгуються на біржах, ви можете стати їх акціонерами. Якби ми складали загальний рейтинг, на п’ятому місці була б компанія EVOPlay, що має більше 3500 спеціалістів в Україні: за рік вони виросли на 1404 людей. 

Наскільки сильно росте ринок, можна прослідкувати зробивши просте порівняння: взимку 2020 року у топ-5 компаній було разом майже 27 000 спеціалістів. Сьогодні приблизно стільки ж у перших двох, у п’ятірки лідерів — майже 40 000 людей. Це зростання на 50%. 

Що найважливіше, всі компанії планують і далі зростати — хтось активно, хтось більш скромно. Але мова про тисячі відкритих вакансій прямо зараз, компанії активно зростають. Наприклад, SoftServe декларує, що у 2022 році планує глобально вирости ще на 4000 людей в Україні і світі. План NIX — взяти у команду 2000 людей протягом року. Прямо зараз більше тисячі вакансій у EPAM, SoftServe та GlobalLogic. 

Важливо, що українські компанії почали розширювати географію в нових для себе регіонах. У 2021 році найбільший аутсорсер в Україні – EPAM – оголосив про відкриття повноцінного представництва в Одесі, офісів у Херсоні й Хмельницькому. Розширення на відразу 4 локації анонсував SoftServe. До них долучився Intellias озвучивши плани про відкриття нового офісу в Дніпрі, який стане вже шостим центром розробки компанії в Україні. 

Разом із новими локаціями компанії будують плани для зростання кількості співробітників. Якщо деякі представники українського ІТ оголошують наміри залучити сотні додаткових спеціалістів, топ-5 найбільших компаній говорять про тисячі нових членів команди. У 2022 році більшість із них планує продовжувати стратегію виходу у нові регіони України. 

IT в Україні потужно розвивається і пандемія лише прискорила це зростання. Згідно дослідження IT Ukraine, експортна виручка у 2021 році склала $6,8 млрд, хоча минулого року ця цифра складала $5 млрд і ніхто не говорив про можливе зростання більш як на 20%. І ріст, що важливо, продовжується: компанії набирають спеціалістів, отримують нових клієнтів та приводять в Україну нових клієнтів. Так, наприклад, в Україну заходить французький фінтех Qonto набирає в Україні команду у партнерстві з українською WeSoftYou

Найбільша перепона, яка шкодить, без сумніву — політика східного сусіда. Загострення ситуації з Росією призводить до того, що місцеві компанії замість побудови стратегічних моделей розвитку готують плани на випадок війни з РФ. Навіть потенційний ризик призводить до того, що частина замовників просить давати свої розробки не в Україну, а в офіси в інших країнах. 

А от з проблемами пошуку співробітників через перегрітий ринок та різні законодавчі ініціативи вже якось індустрія впорається. 

Знайти спеціалістів для розширення своїх команд можна розмістивши вакансії на сервісі Recruitika від AIN.UA. Це просто і абсолютно безкоштовно. Або ж шукайте нових співробітників у розділі Кандидати, в якому щодня з’являються нові резюме.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук