Багато франчайзі-початківців починають свій бізнес, орієнтуючись на розбудову однієї локації. Але таке мислення створює так звані сліпі плями – обмежує розуміння інших аспектів бізнесу. Більше того, бізнес-планування з масштабним мисленням допоможе вам уникнути прийняття слабших концепцій, розкриє кращі варіанти умов та спонукатиме розглядати нові та цікавіші можливості для розвитку франшизи.
Мислити масштабно справді означає планувати масштабно на початку створення бізнесу. Для цього потрібно запам’ятати кілька правил. Про них розповіло видання Entrepreneur.
Урок 1. Навчіться авчитися делегувати
З самого початку створення бізнесу франчайзі, які хочуть володіти кількома локаціями, планують побудувати сильну команду. Після її створення та навчання, вони думають про подальший розвиток, побудову робочої культури та усунення проблем.
Однак, багато власників беруть на себе роль щоденного управлінця, через що згодом їм важко зважитися знайти собі заміну. Навіть якщо таким власникам подобається особисто контролювати команду та керувати всіма процесами, в такій моделі неможливо побудувати великий бізнес.
Урок 2. Створіть бізнес-план і бюджет
Ще однією проблемою власниківє те, що вони можуть відмовляти собі в зарплаті за функцію менеджера, щоб заощадити гроші. Це помилка: такий підхід виснажує бізнес і демотивує франчайзі. Мисліть масштабно з самого початку і пам’ятайте, що сильні концепції франшизи дуже систематизовані. Створіть бізнес-план і бюджет, який дозволить вам найняти менеджера протягом шести місяців після відкриття.
Урок 3. Розгляньте різні сценарії розвитку бізнесу
Перш ніж почати франчайзинговий бізнес, розгляньте такі пункти та дайте відповідь на наступні питання:
- перевірте економічні показники кожної франшизи, яку розглядаєте;
- чи можете ви дозволити собі менеджера, якщо ви працюєте із середнім доходом?
- який рівень доходу необхідний, щоб покрити ваші витрати, включаючи менеджера чи керівника зміни? Скільки часу потрібно для досягнення цього порогу?
- який прибуток залишається?
- якщо витрати зростуть, чи можете ви підвищити ціни, щоб покрити їх?
- перш ніж розширюватися, переконайтеся, що є достатньо менеджерів\керівників на локації.
Однак, якщо у вас недостатній бюджет для гідної оплати праці персоналу, першу подумайте про залучення додаткового капіталу, або знайдіть менш капіталомістку модель франшизи.
Урок 4. Ще раз подумайте про свої амбіції
Чому ви взагалі інвестуєте у франшизу? Які ваші цілі як власника? Якщо ви прагнете лише збільшити дохід, ви ризикуєте вибрати потенційно слабку франшизу. Ознайомтеся з діловим обґрунтуванням як слід, і зрозумійте свій потенціал для створення масштабного бізнесу.
Вивчіть ринок тієї сфері, яку ви вибрали. Якщо комусь не вдалося успішно збільшити масштаб – це червоний прапорець.