Аналітики grc.ua для AIN.UA проаналізували ситуацію на ринку праці в галузі frontend-розроблення. Це 10% усіх вакансій у категорії «IT/телеком» на рекрутинговому порталі. Кандидатів трохи більше — 15% усіх резюме в категорії.
Найчастіше frontend»ів шукають роботодавці з IT-індустрії (93% усіх вакансій), банківської сфери (3%) та з маркетингових агентств (2%). Також розробники потрібні у сфері управління персоналом (1%), у категорії «початок кар’єри/студенти» (0,5%) та на ринку медіа (0,5%).
Більшість вакансій пропонують працювати віддалено або частково віддалено, поєднуючи нерегулярні походи в офіс та роботу з дому.
Скільки пропонують роботодавці
- Frontend-розробник заробляє від 44 000 до 164 500 грн на місяць. Зарплата залежить від специфіки компанії, досвіду спеціаліста.
- Середня пропонована компенсація — понад 67 000 грн.
- Frontend-розробник з досвідом 3-6 років може претендувати на компенсацію від 134 000 грн на місяць. Але таких вакансій лише 7% у категорії.
- При цьому навіть початковий рівень зарплати (44 000 грн) значно вищий за середній оклад по Україні (за даними grc.ua, на початку квітня середня заробітна плата в країні становила 17 468 грн).
Сотні вакансій для FrontEnd розробників із зарплатою до $6000 на місяць у сервісі анонімного пошуку роботи Recruitika від AIN.UA.
Дивитися вакансії на Recruitika
Скільки хочуть кандидати
Кандидати набагато скромніші. Більшість з них (46%) шукають роботу з платнею до 18 500 грн, але при цьому не мають досвіду роботи, майже не знають англійської та ще навчаються у школі або на перших курсах університету (середній вік претендентів на мінімальну заробітну плату в категорії коливається в діапазоні 16-20 років).
Якщо ж претендент володіє англійською хоча б на рівні Intermediate і, крім обов’язкового JavaScript, пише й іншими мовами програмування, тоді його фінансові очікування набагато вищі.
Корисні навички
Серед базових вимог до frontend-розробника називають такі навички:
- знання мов JavaScript, HTML5, CSS3;
- вміння налагоджувати JS код;
- досвід адаптивної та кросбраузерної верстки;
- розуміння JS фреймворків (Angular2/ReactJS/jQuery/Node.js);
- вміння працювати із системами контролю версій (GIT та ін.), розуміння принципів проєктування та багато іншого.
Кандидати не завжди відповідають умовам роботодавців
Лише 59% кандидатів зазначили у своєму резюме володіння JavaScript. Ще половина кандидатів уміють працювати із системою Git. HTML5 освоїли 43% охочих працювати frontend-розробниками. Розуміння принципів jQuery в резюме вказали лише 30%.
При цьому, попри явну невідповідність компетенцій претендентів вимогам до вакансії, роботодавці готові брати frontend-розробників, що є початківцями, вкладатися в їхнє навчання та ростити власних фахівців — професія має великий попит.
У середньому на одну позицію припадає 3 кандидатів (вакансії перекривають потребу в роботі на 36%).