В Україні легалізували медичний канабіс — Рада підтримала закон у другому читанні (оновлено)

Оновлено станом на 22 грудня:

Фракція «Батьківщина» заблокувала підписання законопроєкту про медичний канабіс, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Парламент зможе розблокувати законопроєкт орієнтовно в середині січня 2024 року. Потім документ має підписати президент. Так він зможе почати діяти у липні 2024 року.

Депутати Верховної Ради підтримали в другому читанні законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу в Україні. Препарати можна буде придбати лише за е-рецептом. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Закон почне діяти через пів року після його опублікування — приблизно у другому півріччі 2024 року.

  • Законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. А ось розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання залишиться злочином.
  • Виробництво ліків жорстко контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати медичний канабіс зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відстежувати рух рослин до пацієнта.
  • Препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном.

У першому читанні Рада підтримала за цей законопроєкт ще у липні. Після цього до нього внесли 882 поправки.

Існує велика кількість хвороб та патологічних станів, які лікуються або полегшуються за допомогою медичного канабісу: розсіяний склероз, епілепсія, хвороби Альцгеймера, хвороби Хантінгтона, захворювання травного тракту, використання канабісу як замісної терапії для опіоїдів та алкоголю, хронічний біль та паліативна допомога (зокрема, канабіс використовують для полегшення болю в онкохворих). 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук