У Міністерстві оборони України готують пакетні зміни, одна з пропозицій – оновлена процедура бронювання працівників. Про це повідомила Європейська Бізнес Асоціація після зустрічі із заступником міністра економіки Ігорем Фоменком.
Наразі процедура ще не узгоджена й формується, проте, щойно її та певні елементи (мобілізація, бронювання, відпустки військовослужбовцям) погодять – одразу анонсують деталі.
Серед ключових моментів зустрічі:
- Змінити підходи до бронювання – зробити їх більш зрозумілими та прозорими.
- Е-бронювання вже розроблено та очікує на погодження. Після затвердження нової концепції бронювання, е-систему буде адаптовано до неї.
- Е-бронювання – буде експериментальним проєктом, терміном, ймовірно, на 2 роки (паперові бронювання також будуть залишатись).
- Забронювати можна до 50% від військовозобов’язаних працівників. Термін бронювання: 1 місяць для тих, у кого є неточності в даних і вони потребують уточнення, 6 місяців – для тих, у кого все в порядку. Якщо людина не стоїть на військовому обліку – вона заброньованою бути не може.
- Бронювання надається на час, поки підприємство визнано критично важливим (1 рік). Коли підприємство продовжує статус критичності, тоді і відбувається перебронювання.
- Інформацію про військовозобов’язаних в електронному варіанті можна буде перевірити в системі «Оберіг» (доступ обмежений).
- Мінекономіки не підтримує ініціативу від Міноборони щодо погодження списків військовозобов’язаних в ТЦК.