Ярослав Ажнюк запускає нову компанію з розробки модулів автономності для роботизованих систем

Підприємець і голова правління Petcube Ярослав Ажнюк будує нову компанію The Fourth Law з розробки модулів автономності для роботизованих систем. Про це він розповів у своєму дописі на Linkedin.

  • Робота над The Fourth Law розпочалася кілька місяців тому. Засновник Ярослав Ажнюк також обійняв посаду CEO.
  • Перший продукт спрямований на вирішення однієї з найактуальніших оборонних потреб України — розробку модуля автономності для FPV-дронів.
  • За словами Ажнюка, він слідкує за цим напрямом упродовж півтора року, а нещодавно – провів низку зустрічей із приблизно двадцятьма командами та інженерами, які працюють у цій галузі.

«Повна автономність значить, що система робить те саме, що зараз із пілотом, але без пілота і швидше, краще, точніше. Також вона є програмованою. Це кардинально змінює і тактику використання [FPV-дронів – ред.], і їхні можливості», – розповів Ярослав Ажнюк у коментарі AIN.UA.

Наразі Ажнюк не розкриває деталі про The Fourth Law, однак уже шукає людей до команди — зокрема інженерів та пілотів дронів.

Згідно з дописом, назва компанії посилається на три закони робототехніки, сформульовані американським письменником-фантастом Айзеком Азімовим в оповіданні «Зачароване коло»:

  1. Робот не може нашкодити людині або через свою бездіяльність допустити, щоб людині було завдано шкоди.
  2. Робот мусить підкорятися наказам людини, коли ці накази не суперечать Першому закону.
  3. Робот повинен дбати про свою безпеку доти, поки це не суперечить Першому і Другому законам.

Нагадуємо, що в грудні 2023 року Ярослав Ажнюк запустив профільний сайт Kremlingram, де разом із командою розслідувачів планує вивчати потенційну небезпеку застосунку та його можливі зв’язки з Кремлем.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук