Справа про відчуження земель Київської ГЕС. У ДБР прокоментували обставини затримання Ігоря Мазепи

Державне бюро розслідувань повідомило про затримання на кордоні організатора оборудки з відчуження земель критичної інфраструктури — Київської ГЕС. Це сталося 18 січня 2024 року, і хоча в дописі ДБР не називають імені та прізвища затриманого, може йтися про засновника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепу, якого затримали на українсько-польському кордоні того ж дня. В офісі компанії провели обшуки.

  • Учора, 18 січня, працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена, якого підозрюють у схемі протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС.
  • Затримання відбувалось на підставі статті 208 КПК України «Затримання уповноваженою службовою особою».
  • Крім того, у різних регіонах України затримані ще три підозрювані в участі в діяльності злочинної організації, зокрема «брат організатора».

За даними медіа NV, затримання Ігоря Мазепи пов’язане саме з отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміумкласу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області (де розташована Київська ГЕС).

Джерела видання «Бабель» у правоохоронних органах повідомили, що вчора в Concorde Capital провели обшуки, а сьогодні Ігорю Мазепі оголосили підозру й оберуть запобіжний захід.

У чому підозрюють Ігоря Мазепу – за даними ДБР

  • У листопаді 2023 року працівники ДБР спільно з ДСР Національної поліції України викрили та затримали учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи понад 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.
  • До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори в галузі будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів.
  • Усі вони діяли в інтересах декількох забудовників. Через корупційні зв’язки в держорганах фігуранти оформлювали землі нібито для сільгосппризначення, що дозволяло виділяти ці ділянки громадянам України.
  • Через соціальні мережі шукали «підставних осіб», які за гроші погоджувались підписати документи щодо виділення їм землі в приватну власність. Здебільшого це були студенти столичних навчальних закладів, які були введені в оману та погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище.
  • Від імені «підставних осіб» підписували низку документів для оформлення права власності на земельні ділянки. Згодом землю «перепродавали» представникам відомих на Київщині забудовників елітної нерухомості, які й замовили та профінансували незаконну схему.

За даними ДБР, схема працювала впродовж 2020–2021 років. Організатори та учасники схеми заволоділи землями державної власності, які віднесені до земель водного фонду, та розташовані на гідроспорудах стратегічної Київської ГЕС. Згідно з інформацією ДБР, в участі саме у цій справі й підозрюють Ігоря Мазепу.

Дії учасників злочинної організації та інших осіб кваліфіковано за статтями 255, 233, 209 Кримінального кодексу України. У листопаді 2023 року за цими статтями було повідомлено 8 підозр. Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Що кажуть у Concorde Capital

На сторінці інвесткомпанії у Facebook прокоментували обшуки, які відбулися 18 січня. За даними співробітників, «силовики увірвалися у компанію Concorde Capital, вибивши двері бізнес-центру». Паралельно з цим було затримано Ігоря Мазепу.

«Ігор Мазепа неодноразово перетинав кордон у справах, повʼязаних з волонтерською та інвестиційною діяльністю і щоразу повертався. Про цей його виїзд він повідомив слідчих та правоохоронні органи, оскільки мав відвідати Всесвітній економічний форум в Давосі. І це стало приводом для затримання його без ухвали суду. Ми повʼязуємо такі дії ДБР з позицією Ігоря Мазепи стосовно тиску силовиків на бізнес», — йдеться в повідомленні.

У травні 2023 року Ігор Мазепа анонсував антирейтинг правоохоронців та суддів, які зловживають своїми повноваженнями та чинять тиск на бізнеси. Уже в червні його підтримали 42 підприємці, які опублікували «Маніфест українського бізнесу на захист 42 статті Конституції»

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук