Український агрегатор Egov-сервісів розширився на ринок США

Українці створили агрегатор усіх державних сервісів у США – Egovinusa.com. Його розробила та ж команда, яка зібрала в одному місці всі українські держсервіси – Egov.in.ua. Сайт уже запустили в Штатах, йдеться у пресрелізі.

Як працює платформа

Egovinusa.com містить сервіси електронного правління США. Тобто, в одному місці зібрали усі гранти, реєстри, мапи та інші урядові портали, які надають державні послуги у різних галузях. 

Скрін з сайту Egovinusa.com
  • Щоби знайти будь-який e-service, необхідно зайти на Egovinusa.com та обрати послугу чи напрям. Далі агрегатор запропонує перейти на потрібний сайт. 
  • Як стверджує команда – вони постійно працюють над оновленням сервісів. Щоби розмістити відсутній сервіс на сайті, треба заповнити форму та відправити заявку на пошту [email protected]. Команда перевірить його та додасть, якщо він відповідатиме всім критеріям.

У коментарі AIN.UA розробники розповіли, що на цьому етапі не потрібен був доступів до державних процесів у США. Але вони зв’язувалися з частиною локальних сервісів, щоби отримати дозвіл на їхню публікацію в агрегаторі. 

Додаткових інвестицій не залучали – розробку платформи та маркетинг закрили внутрішніми ресурсами команди Egov.in.ua.

Навіщо це США

У 2002 році вийшов Закон про електронний уряд США, який має забезпечити легкий доступ американців до державних онлайн-послуг. За майже 22 роки з’явилися тисячі сервісів, які команда Egovinusa об’єднали на одному порталі для зручності.

Засновник платформи Ігор Ніколаєв розповів, що американський уряд також помітив, що люди потрапляють на державні сайти та цифрові служби через пошукові системи, які видають сотні тисяч результатів на запит. Тож США почали розробляти кращі методи пошукової оптимізації (SEO). «Egovinusa допоможе це вирішити», – сказав Ніколаєв.

Після аналізу тисячі сервісів він виділив три напрямки, куди рухається американський уряд зараз:

  • співпраця з приватним сектором;
  • подолання цифрового розриву у містах та селах через поширення послуг електронного уряду на сільські райони;
  • реагування на кризу, як пандемія, стихійні лиха та інші надзвичайні ситуації.

Наступні кроки

Також команда розповіла AIN.UA, що зараз працюють над обміном досвідом між українськими ресурсами і схожими – у США. Зокрема це має допомогти українським сервісам перейняти досвід американських колег. Для цього готують безплатний освітній проєкт. 

Наступним кроком до розширення Egov.in.ua стане вихід на європейський ринок. Йдеться не лише про запуск аналогічних платформ під європейські країни. Також планують проводити різні освітні заходи для обміну досвідом розвитку сервісів електронного правління між Україною та іншими країнами світу. 

Як писали AIN.UA раніше, платформа Egov.in.ua вже чотири роки працює в Україні, її створив киянин Ігор Ніколаєв.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук