Як подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через «Дію»

У «Дії» запустили перший етап подання заяв у міжнародний Реєстр збитків для тих, чиє майно постраждало через повномасштабне вторгнення росії. Про це повідомили у Telegram-каналі «Дії».

Щоб скористатися сервісом, треба оновити застосунок. Пресслужба попереджає, що на пошкоджене майно має бути Акт про обстеження від місцевої влади. Додали й відеоінструкцію, як треба подавати заявку. 

Вже згодом їх зможуть подати власники зруйнованого чи пошкодженого майна, чия нерухомість на тимчасово окупованих територіях, анонсують у «Дії». Також хочуть розширити реєстр, щоб українці могли фіксувати різні категорії збитків від російської агресії. Зокрема, про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. 

Міжнародний Реєстр збитків запрацював минулого року під егідою Ради Європи, щоб зібрати докази про всі злочини армії рф в Україні з 24 лютого 2022. Це перший кейс міжнародного обміну даними між Україною та Євросоюзом спільно з Міністерством юстиції, для якого використовуватимуть «Дію».

Більше про Реєстр

Один з найвідоміших спеціалістів в українському GovTech та співзасновник Strimco Роман Ланський розповідав AIN.UA, що з поміж усіх проєктів команди виділяє реєстр репарацій. Strimco вибудовував дата-інфраструктуру, щоб збирати відповідні запити і складати базу підстав для виплат репарацій, які передаватимуться Міжнародному реєстру збитків, що й стягуватиме гроші. 

Від репарацій росіяни нікуди не дінуться. І тому нам була потрібна аргументована база підстав до репарацій: чому саме така сума і за що конкретно. Адже збитки бувають різні: комусь розбомбили будинок, у когось загинув родич, є загальнодержавні збитки, наприклад від підриву Каховської ГЕС, викрадення культурних цінностей тощо, – казав він.

Концепцію Міжнародного Компенсаційного механізму побудували з міжнародними партнерами та організаціями на основі міжнародних договорів.

  • Перший крок зробили на Генасамблеї ООН 14 листопада 2022 року, коли проголосували за резолюцію «Сприяння здійсненню правового захисту і забезпечення відшкодування шкоди у зв’язку з агресією проти України».
  • Потім 12 травня 2023 року на засіданні заступників міністрів Ради Європи прийняли Резолюцію про встановлення Розширеної часткової угоди про реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.
  • Про створення Реєстру оголосили на Саміті Глав Держав та Урядів Ради Європи, що відбувся у Рейк’явіку 16-17 травня 2023 року.

Нагадаємо, українці можуть отримати доступ до своїх освітніх документів у цифровому форматі. Міністерство цифрової трансформації оголосило про запуск нової послуги у застосунку «Дія».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук