Парламент ухвалив законопроєкт, який посилить антикритерій щодо звʼязку резидентів «Дія.Сіті» з росією

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 9319, повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк. Він має забезпечити належне функціонування правового режиму «Дія Сіті» та адаптувати його до умов воєнного стану.

За законопроєкт проголосували 230 депутатів. 

І ще один закон, який дуже довго просив бізнес. Особливо ЕБА, АСС, IT-асоціація та інші. №9319 уточнення особливостей оподаткування заробітної плати та (або) винагороди за гіг-контрактом спеціалістів резидента «Дія Сіті» як стартап, — написав Железняк.

У пояснювальній записці йдеться, що законопроєкт вносить зміни до Податкового кодексу та трьох законів. Один із них — так званий Закон про «Дія.Сіті». Це зокрема:

  • удосконалення особливостей звернення про набуття статусу резидента «Дія. Сіті» та особливостей розгляду такої заяви;
  • доповнення особливостей щодо реєстру «Дія. Сіті» з метою приведення у відповідність до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри»;
  • уточнення повноважень уповноваженого органу щодо формування та реалізації державної політики у сфері розвитку та функціонування правового режиму «Дія. Сіті»;
  • визначення додаткових особливостей неможливості набуття резидентства «Дія Сіті» юрособами, прямим або опосередкованим власником часток яких є резидент росії.

Щодо іншого, це внесення змін до:

  • Податкового кодексу України. А саме: уточнення особливостей оподаткування заробітної плати та (або) винагороди за гіг-контрактом спеціалістів резидента «Дія. Сіті», який набув статус резидента в порядку, визначеному частиною третьою статті 5 Закону про «Дія. Сіті»;
  • Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». А саме: уточнення особливостей розміру єдиного соціального внеску, що сплачується за спеціалістів резидента «Дія. Сіті».
  • Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». А саме: уточнення категорій військовозобов’язаних осіб, що підлягають бронюванню. Зокрема можливість бронювання військовозобов’язаних, які є гіг-спеціалістами резидента «Дія. Сіті»;
  • Закону України «Про освіту». А саме: надання можливості гіг-спеціалістам під час виконання робіт та/або надання послуг за гіг-контрактом здобувати освіту, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук