Люди, які не мають акта про пошкоджене майно або чиї будинки розташовані на тимчасово окупованих територіях, тепер можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків у «Дії». Про це йдеться в офіційному Telegram-каналі застосунку.
Поки що така можливість працює в бета-версії, щоб пізніше сервіс працював без помилок. Долучитися до тестування можна за цим посиланням — зробити це можуть повнолітні громадяни України, у яких є картка платника податків. Першочергово ті, хто:
- право власності на ваше майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- немає акта про пошкоджене майно і ви не подавались на програму «єВідновлення»;
- оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
«Важливо, щоби кожен постраждалий українець подав заяву про завдану шкоду. Так ми покажемо усьому світові реальну картину збитків і звірств від вчинків окупанта. І найважливіше — ваші заяви допоможуть запустити компенсаційний механізм трансформуються в репарації й відновлення країни», — пишуть у пресслужбі.
Нагадаємо, 2 квітня, запрацював перший етап міжнародного Реєстру збитків в «Дії». Люди, чию нерухомість пошкодили чи знищили росіяни, вже можуть подати заявки на відшкодування. А пізніше реєстр мають розширити та дозволити фіксації вимушеного переміщення, шкоди життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство.
Команда Strimco була одними з тих, хто створював сервіс. Саме на реєстрі репарацій з усіх проєктів раніше в інтерв’ю для AIN.UA наголосив один із найвідоміших спеціалістів в українському GovTech і співзасновник компанії Роман Ланський.
У бліцінтерв’ю він розповів про всі складнощі роботи із таким проєктом і як працюватиме відшкодування.