Російська армія покладається на свою артилерію як на головну зброю у війні, але Україна, можливо, знайшла способи її ефективніше знищувати, пише Forbes. Це може бути пов’язано з новими видами озброєння, такими як далекобійні безпілотники, що дозволяє вражати російську артилерію до того, як вона завдасть шкоди.

  • Доказом цього є різке зростання заявлених Україною знищеної російської артилерії за останні кілька місяців, хоча точна кількість знищеної техніки невідома.
  • Знищення ворожої артилерії відбувається в три етапи: виявлення, передача цілей і знищення. Зазначається, що раніше Україна могла виконувати лише перші два етапи, але тепер завдяки новим безпілотникам вона може також знищувати російську артилерію.
  • FPV-дрони, як правило, мають максимальний радіус дії 20 км. Раніше більшість російської артилерії могла залишатися поза зоною досяжності, але останніми місяцями вони використовують більше гармат меншого калібру — 122 мм замість 152 мм — які мають меншу дальність, стаючи вразливими до атак FPV-дронів.
  • Починаючи з квітня, Україна використовує дещо більші FPV-дрони «Укролансет» з крилами замість гвинтокрилів і значно більшим радіусом дії. Точна відстань невідома, але оператори говорять про збільшення радіуса дії вдвічі або втричі, що дозволить вражати переважну більшість російської артилерії.

Аналітики HighMarsened зазначають, що боєздатність російської артилерії на передовій, здається, не знизилась. Хоча росія і замінює втрачену артилерію, її запаси швидко виснажуються. За оцінками, при поточних втратах російська артилерія може протриматися до 2025 року. Якщо темпи втрат зростатимуть, то в Росії можуть виникнути проблеми із підтримкою боєздатності на передовій вже до кінця року. Це значно вплине на здатність рф вести наступ та оборону.

На третьому році повномасштабної війни Україна нарощує кампанію ударів вглиб рф. Як пишуть журналісти, Україна робить свої далекобійні безпілотники, щоб вдаряти по нафтопереробних заводах, аеродромах та об’єктах логістики. 

Загалом у 2024 році Україна планує виробляти тисячі далекобійних дронів, які здатні досягти Москви та Санкт-Петербурга. Крім того, зараз працює близько 10 компаній, які розробляють дрони далекої дії.