Українські оборонні підприємства мають виробничі спроможності, щоб забезпечувати ЗСУ понад трьома мільйонами дронів різних типів на рік. Про це заявила заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Анна Гвоздяр під час хакатону від Brave1 Precision, повідомляє Суспільне.

  • Для реалізації таких масштабних планів необхідне не лише фінансування, а й уніфікація виробництва.
  • За словами заступниці, наразі держава може покрити лише частину потреб, решту забезпечують закордонні партнери. Приміром частину українських дронів для ЗСУ погодилася закупити Канада. Також тривають перемовини й з іншими країнами, зокрема Великою Британією.
  • Гвоздяр також пояснила, що для різних завдань потрібні різні дрони, тому важливо розробити єдину лінійку БПЛА з боєприпасами, яка необхідна українському війську.

«Ми достатньо розвинули завдяки як державних, так і приватних потужностей, щодо виробів різного виду для дронів. Понад мільйон дронів – зрозуміло, що під них треба понад мільйон боєприпасів», — сказала Гвоздяр.

На початку 2024 року міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров озвучував плани України вже до кінця року виробляти тисячі далекобійних дронів, здатних завдавати ударів углиб росії.

Як пишуть журналісти, Україна робить свої далекобійні безпілотники, щоб вдаряти по нафтопереробних заводах, аеродромах та об’єктах логістики. 

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний перед звільненням написав статтю про зміни до підходів ведення війни. Він зокрема зазначав, що безпілотні системи, поряд з іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми.

У структурі Збройних Сил України створили окремий рід новітніх військ – Сили безпілотних систем. Командувачем призначили полковника Вадима Сухаревського.