Комітет Верховної Ради України розпочав роботу над новим законопроєктом, спрямованим на регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, таких як Telegram. Про це йдеться на сайті парламенту.

Вимоги до платформ зводяться до двох основних: забезпечення комунікації з українською владою та підтвердження відсутності зв'язків із російськими спецслужбами або громадянами країни-агресора.

Як повідомив народний депутат Микола Княжицький, один з авторів документа, цей крок обумовлений необхідністю захисту національної безпеки та захисту українських громадян від інформаційних атак з боку країни-агресора.

За його словами, автори законопроєкту пропонують досить м'які умови для платформ. Зокрема, не передбачається блокування, санкції для користувачів, деанонімізація каналів або порушення кримінальних справ за будь-що.

«Фактично телеграм працює в сірій зоні законодавства. Як наслідок, це дозволяє використовувати його в операціях проти України — від інформаційних операцій, щоб зламати опір українців агресії, і до прямого збору та використання чутливих державних даних і персональних даних громадян у збройній агресії», — зазначив Княжицький.

Комітет вирішив напрацювати нову редакцію законопроєкту з урахуванням нових обставин і суспільного запиту. Для цього створять робочу групу, до якої планують залучити Міністерство цифрової трансформації України. Новий законопроєкт планують зареєструвати у Верховній Раді до кінця вересня.

На початку року комітет Верховної Ради з питань свободи слова провів круглий стіл, на якому учасники висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони діяльності Telegram в Україні.

Законопроєкт, який має відрегулювати діяльність Telegram та інших платформ, зареєстрували у Верховній Раді України 25 березня.


Нагадаємо, що Французький суд висунув обвинувачення та взяв під судовий нагляд засновника Telegram Павла Дурова. У повідомленні сказано, що Дурову інкримінують шість правопорушень, серед яких фігурує звинувачення в адмініструванні онлайн-платформи з метою здійснення незаконних транзакцій. Стаття передбачає до 10 років в'язниці та штраф €500 000.

Дурова затримали 24 серпня в аеропорту Ле-Бурже в рамках розслідування справи щодо організованої кіберзлочинності на платформі Telegram. Загалом у справі 12 епізодів.

Тоді на арешт відреагував президент Франції. Він сказав, що це рішення не є політичним і що затримання відбулося в рамках судового розслідування, що триває.