OpenAI завершила угоду про залучення $6,6 млрд нових інвестицій. Це оцінює її вартість у $157 млрд, пише Bloomberg.

  • Ця угода є однією з найбільших в історії приватних інвестицій і робить OpenAI одним із трьох найбільших стартапів, що фінансуються венчурним капіталом, поряд зі SpaceX Ілона Маска та ByteDance Ltd., власником TikTok.
  • Інвестиційний раунд очолив фонд Thrive Capital на чолі з Джошем Кушнером, який вклав $1,3 млрд. Microsoft, найбільший інвестор OpenAI, додав ще $750 млн до вже інвестованих $13 млрд.
  • Серед інших інвесторів — Khosla Ventures, Fidelity Management & Research Co. та Nvidia, провідний виробник потужних процесорів для ШІ.
  • Крім цього, великі внески зробили Tiger Global Management, який вклав $350 млн, та Altimeter Capital, який інвестував щонайменше $250 млн.
  • У раунді також брали участь SoftBank і нова технологічна інвестиційна компанія MGX з Абу-Дабі. Інвестиції SoftBank становили $500 млн, дізнався Bloomberg. Інвестиційна компанія Coatue також долучилася до фінансування.
  • Apple, як і повідомлялось раніше, не приєднався до фінансування. Компанія співпрацює з OpenAI щодо інтеграції ChatGPT на своїх пристроях та через голосовий помічник Siri. Однак, за даними Bloomberg, сторони не домовилися щодо місця в раді директорів OpenAI для представника Apple.
  • OpenAI заявила, що використає ці кошти для просування досліджень у галузі ШІ та збільшення своїх обчислювальних потужностей.

Компанія працює над тим, щоб з неприбуткової організації стати комерційною, що може вирішити суперечності з інвесторами, але створити юридичні виклики. Також обговорюється надання акцій компанії Альтману, вартість яких може перевищити $10 млрд.

Ця угода відбулася після непростого року для компанії. У листопаді минулого року рада директорів OpenAI звільнила, а потім швидко відновила на посаді CEO Сема Альтмана. 

За останні місяці компанія провела значні кадрові зміни, найнявши сотні нових співробітників, а також втративши кількох ключових менеджерів, серед яких співзасновник Ілля Суцкевер і технічний директор Міра Мураті.

OpenAI започаткувала одержимість потенціалом штучного інтелекту, завдяки своєму чатботу ChatGPT, представленому у 2022 році. За даними компанії, чатбот щотижня налічує 250 мільйонів активних користувачів. Платна послуга ChatGPT Plus має 11 млн підписників, а бізнес-орієнтована послуга – понад 1 млн користувачів.

Останнім часом з'явилася низка нових компаній, що конкурують з OpenAI, включаючи Anthropic і Safe Superintelligence, засновані колишніми співробітниками OpenAI.

Окрім того, OpenAI стикається з серйозною конкуренцією з боку великих технологічних компаній, таких як Google та Amazon, які також розробляють власні моделі ШІ.