Влад Костик достроково закінчив інтернатуру за напрямом QA в платіжному сервісі RozetkaPay і вже працює на Junior-посаді. Він поділився досвідом пошуку роботи після звільнення зі Збройних сил, розповів чому вирішив йти до інтернатури та дав поради тим, хто зараз у пошуку. Колонку про це команда RozetkaPay написала для AIN.


Влад Костик за освітою хімік, 7 років працював за фахом — був експертом митної лабораторії, досліджував зразки різноманітних товарів.

«Паралельно я цікавився стрілецьким спортом, тренувався, брав участь у змаганнях, і згодом навколо зібралися люди зі спільними інтересами. Ми організували стрілецький клуб і почали розвивати цей спорт у регіоні. Трохи пізніше я став займатися тренуванням груп спортсменів, підготовкою до змагань та їх організацією», — розповідає Влад.

Читайте також: Як ветеранам і ветеранкам підготуватися до співбесіди з роботодавцем – колонка

Згодом він остаточно втратив інтерес до державної служби та вирішив змінити професію. У той період багато подорожував Європою, брав участь у змаганнях з оборонної стрільби (IDPA) в Угорщині, Італії, Литві, Румунії, Болгарії, Туреччині, Молдові. Відтоді й почав мріяти про те, щоб робота не була прив’язана до конкретного місця, щоб можна було подорожувати і працювати віддалено. Тож логічним вибором виявився напрямок ІТ.

«Я почав самостійно вивчати Python і вирішив, що QA для мене буде найприроднішим. Тож пішов навчатися на курс QA Automation Python. Після курсу одразу почав шукати роботу і врешті-решт прийняв пропозицію до інтернатури в аутсорс-компанію, що працювала зі США. Там займався автоматизацією тестування вебсервісів», — говорить Влад.

За місяць Влад пройшов період стажування, і його прийняли на позицію Junior QA Automation Engineer. Але за кілька місяців почалось повномасштабне вторгнення.

«Я вирішив піти добровольцем. Деякий час мені ще вдавалось поєднувати службу з віддаленою роботою, однак потім наш підрозділ поїхав на ротацію до Донецької області, тож я більше не міг так працювати».

Влад майже 2 роки провів у ЗСУ. За цей час був на багатьох напрямках Донецької, Запорізької та Херсонської областей у складі групи ударних БПЛА. Після звільнення з лав Збройних сил хотів повернутися до ІТ, але проєкт, на якому працював Влад, закрили, тож він був змушений шукати нову роботу.

«Перерва в майже 2 роки — це дуже багато, тому я був готовий знову йти до інтернатури, проходити стажування і набувати досвід із нуля», — говорить Влад, — «Ну, а QA — це логічний вибір, враховуючи мій бекграунд, крім того, часу на навчання, аби перейти в інший напрямок, у мене просто не було».

Читайте також: Вихід на ринок праці. Як ветеранам та ветеранкам вибрати вакансію – колонка

Головний критерій при пошуку роботи — можливість працювати віддалено. Загалом із моменту звільнення зі ЗСУ до вступу до інтернатури Влад подав резюме в 15 компаній і виконав понад п’ять тестових завдань. Більшість рекрутерів навіть не відповідали на супровідні листи. А зі всіх тестових завдань отримав фідбек на два. Лист про прийняття до інтернатури RozetkaPay потрапив у спам, тож Влад його не помітив. На щастя, другий лист-нагадування уже не пропустив.

За словами Влада, найважчим було розібратися в проєкті, і він усе ще в процесі. Але команда вважає, що це нормально.

«Я взагалі не відчуваю ніяких складнощів у спілкуванні з хлопцями. Завжди, коли потрібно, я отримую допомогу й готовий надати її у відповідь. Багато з того, чим я зараз займаюсь, я раніше ніколи не робив, і це мені найбільше подобається».

Спираючись на свій досвід, Влад Костик дав три поради ветеранам, які зараз шукають роботу.

«Завжди навчайтеся. Здобуття нових навичок і знань — найважливіші кроки до успіху. Як і на війні — amat victoria curam (перемога любить підготовлених).

Не бійтеся переключатися між різними сферами діяльності. За останні 20 років я міняв сфери діяльності 5 разів, і вони зовсім не перетиналися між собою. Можу сказати, що це не тільки запобігає емоційному вигоранню, але й допомагає побудувати власну здатність до адаптації та подолання зовнішніх і внутрішніх перешкод.

Не припиняйте пошуки та користуйтеся можливостями. Навряд чи хтось прийде до вас і запропонує роботу мрії, тому доведеться шукати, і, можливо, шукати довго. Але хто шукає — той знаходить».

Читайте також: Як ветерану підготувати «цивільне» резюме – шаблон та інструкція