Зараз багато говорять про реінтеграцію ветеранів, але пошук роботи для тих, хто звільнився із ЗСУ, усе ще залишається складною справою. Складною, але не безнадійною. Троє військових, які після служби у війську почали свій кар’єрний шлях «спочатку», вступивши до інтернатури для QA платіжного сервісу RozetkaPay, діляться своїм досвідом.
Читайте також: Як ветеранам і ветеранкам підготуватися до співбесіди з роботодавцем – колонка
Олександр Романченко за освітою маркетолог і до повномасштабного вторгнення працював за спеціальністю у великих українських ритейл-компаніях. 26 лютого 2022 року вступив у ЗСУ, де командував взводом на Херсонському напрямку. Там зазнав поранення, пройшов шлях реабілітації та повернувся до цивільного життя. Однак зрозумів, що більше не хоче працювати в маркетингу.
За його словами, спочатку було складно почати самостійно працювати, оскільки не було мінімального обсягу знань продукту та інструментів для роботи. Сильно допомагала комунікабельність та відкритість команди, що дало змогу швидко увійти в загальний ритм і робочі процеси. Також самонавчання відіграло важливу роль у розумінні необхідних для роботи знань.
Уже понад місяць, як Олександр пройшов інтернатуру та працює на позиції Junior QA в команді, яка розробляє бізнес-кабінет для підприємців. Тим, хто зараз у пошуку роботи, він радить пробувати. «Пробуйте реалізувати себе там, де мріяли. Життя одне, і потрібно робити те, що приносить задоволення».
Костянтин Єпішенков теж доброволець. Він вступив у військо в березні 2022 року. До цього Костянтин встиг попрацювати круп’є на круїзних лайнерах і відкрити власний бізнес — виїзну хімчистку. Спочатку всі замовлення опрацював самостійно, а згодом почав наймати працівників.
Після звільнення із ЗСУ деякий час не міг працювати фізично, тож вирішив не повертатися до ідеї хімчисток та опанувати іншу сферу. Для цього проходив різні курси, зокрема вивчаючи теорію тестування.
У результаті, в один день він отримав запрошення одразу від двох компаній. Обирав — емоційно, за цінностями. Одним із ключових факторів було, щоб у компанії спілкувалися винятково українською.Проходив Костянтин інтернатуру в одному з найскладніших напрямів фінтеху — білінг-команді (автоматизація платежів). Зараз продовжує займатися платежами.
Зі свого досвіду Костянтин радить новачкам проявляти впертість, і вона обов’язково дасть результати. «Усі сумніваються у своїх силах і хочуть кинути, але це нормально, і потрібно продовжувати. Ще мені дуже допомагають фізичні навантаження. У період, коли голова була забита і здається, що більше не сприймає нову інформацію, корисно перемкнутися на фізичну активність».
На відміну від Олександра та Костянтина, Олександр Майборода вже мав досвід в IT. У 2021 році він вирішив «світчнутися» (змінити спеціалізацію), але поки знайшов компанію і пройшов усе навчання, почалось повномасштабне вторгнення. У вересні 2022 року він вступив до лав ЗСУ, де прослужив півтора року. Після звільнення Олександр точно знав, що хоче повернутися в IT.
Зрештою, Олександр відправив резюме на інтернатуру для QA і пройшов на цю позицію. Але в процесі стало зрозуміло, що його знання достатні, щоби перейти на посаду Junior-розробника. До того ж спочатку цієї вакансії не було, але її вирішили відкрити спеціально для Олександра, розуміючи його хист і навички.
«З командами мені пощастило», — говорить Олександр. — Мені жодного разу не відмовили, коли потрібна була допомога. Звісно, хочеться розвиватися та переходити на новий рівень. Але думаю, що все це буде з часом». Зараз Олександр займається розробкою касового продукту. «Я б радив не боятися змінювати щось у житті. Найстрашніше ви вже пройшли».
Читайте також: Як знайти роботу після служби в ЗСУ — досвід ветерана