Албанія запровадила річну заборону популярного застосунку коротких відео TikTok після вбивства підлітка минулого місяця, що викликало занепокоєння щодо впливу соціальних мереж на дітей. Про це повідомляє Reuters.

Про це рішення прем'єр-міністр країни Еді Рама повідомив після зустрічі з представниками батьківських спільнот і вчителями з усієї країни. Заборона, яка є частиною ширшого плану з підвищення безпеки у школах, набуде чинності на початку наступного року.

«На один рік ми повністю закриємо його для всіх. В Албанії не буде TikTok», — сказав він.

 За словами прем'єра, соцмережі, зокрема TikTok, провокують насильство серед молоді як у школах, так і поза їхніми межами.

Рама заявив, що проблема сьогодні не в дітях, а в суспільстві, в дорослих, і що проблема полягає в TikTok та інших платформах, які, за його словами, беруть дітей у заручники.

Це рішення уряду Албанії ухвалено після трагічного випадку в листопаді, коли 14-річного школяра смертельно поранив ножем його однокласник. За повідомленнями місцевих ЗМІ, конфлікт між хлопцями почався зі сварок у соціальних мережах. У TikTok також з'явилися відео, на яких неповнолітні підтримували вбивство.

У відповідь на заборону представники TikTok заявили, що шукають термінового пояснення від албанського уряду. Представник компанії зазначив, що вони не знайшли жодних доказів того, що зловмисник або жертва мали облікові записи в TikTok. З його слів, численні повідомлення навпаки підтверджують, що відео, які передували інциденту, були розміщені на іншій платформі, а не в TikTok.

Кілька європейських країн, включаючи Францію, Німеччину та Бельгію, запровадили обмеження на використання соціальних мереж для дітей. 

У листопаді Австралія ухвалила один із найсуворіших законів, заборонивши доступ до соцмереж для осіб молодших за 16 років.