Київський авіаційний інститут став третім закладом вищої освіти в Україні, у якому запровадили наглядову раду в межах експериментального проєкту. Її склад уже затвердили наказом Міносвіти, повідомили AIN.UA в КАІ.
У міністерстві кажуть, що претендентів було 31 на 7 місць у наглядовій раді. Усі члени пройшли конкурсний добір, співбесіду з незалежним комітетом і перевірку в органах безпеки. Конкурсний відбір подивитися можна тут.
Склад наглядової ради Київського авіаційного інституту:
- Петро Чернишов — голова наглядової ради КАІ з листопада 2023 року. Раніше очолював Carlsberg в Україні (2006–2014), працював президентом Kyivstar (2015–2018). У різні часи входив до наглядових рад VoxUkraine і Фармак. З 2015 по 2024 роки — член Ради директорів Київської школи економіки.
- Роман Грищук — народний депутат України, обраний від Солом’янського району Києва, член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій. Член НР КАІ з листопада 2023;
- Ганна Гвоздяр — заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості країни. Член НР КАІ з листопада 2023;
- Тарас Чмут — директор Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим»;
- Євгенія Беспалова — почесна ІТ-амбасадорка України від МЗС. Євгенія також очолює наглядову раду Асоціації випускників НАУ;
- Андрій Бродецький — інвестиційний аналітик Horizon Capital;
- Антон Сененко — старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, популяризатор науки, волонтер.
У жовтні 2023 року Національний авіаційний університет розділили на два заклади вищої освіти: Державний університет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію в Кропивницькому.
У вересні 2024 Вчена Рада НАУ ухвалила рішення про участь участі НАУ (та КАІ як правонаступника) в експерименті МОН, зокрема про розширення повноважень наглядової ради. А також зміну організаційно-правової форми з бюджетної установи на державне некомерційне підприємство.
Завдання наглядової ради включають, зокрема, погодження стратегії розвитку та її моніторинг, фінансовий контроль, залучення додаткового фінансування, ухвалення фінансових планів і звітів, призначення керівників, впровадження внутрішнього аудиту та системи забезпечення якості освіти тощо.
Раніше наглядові ради вже затвердили в Запорізькому національному університеті та Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.