Закінчились гривні?
Плати криптою!

Усе, що потрібно знати про Binance Pay клієнтам і продавцям

Війна не зупинила український бізнес, а навпаки — стала стимулом до трансформацій і розвитку.

У спільному спецпроекті з Binance розповідаємо про новітнє рішення у сфері приймання та відправки платежів, яке дозволяє користувачам швидко і в зручному інтерфейсі купувати товари та послуги за криптовалюту. А бізнесу — залучати нових клієнтів.

завантажити binance завантажити binance

Що таке Binance Pay і навіщо він потрібен

Binance Pay — це безконтактна безпечна технологія криптовалютних платежів, розроблена Binance. Binance Pay дозволяє платити та отримувати гроші у криптовалюті від ваших друзів і родичів по всьому світу.

Наразі Binance Pay підтримує понад 70 криптовалют,

зокрема BTC, ETH, DASH, DOGE, TRX, UNI, USDT та ін. Оплачувати покупки можна за QR-кодом, мобільний додаток Binance або криптогаманець Trust Wallet. Купити Bitcoin чи Ethereum від 500 грн ви можете за посиланнями: Bitcoin, Ethereum на сайті Binance. 

bitcoin

В Україні Binance Pay вже доступна для розрахунків в мережах магазинів «Фокстрот», Varus, на АЗС WOG та багатьох онлайн-сервісах, починаючи від покупки квитків і закінчуючи бронюванням столиків у кафе, зокрема Tickets.ua, Polis.ua, CompX.com.ua, Mototek.com.ua. Повний перелік партнерів можна переглянути тут.

Інтерес великих гравців до технології зростає: щомісяця Binance Pay підключає декілька великих мерчантів. «Наразі ми працюємо над вдосконаленням процесу інтеграції, щоб якомога більше зацікавлених партнерів мали можливість запропонувати своїм клієнтам швидкий та зручний сервіс оплати в криптовалюті за допомогою Binance Pay», — розповідає спеціаліст із Binance Pay
інтеграцій Єгор Аветісов.

Додаток Binance

Але навіщо
платити криптою?

Можна ж просто зняти гроші зі свого криптогаманця та переказати на свій банківський рахунок у гривні. Але за виведення коштів передбачена комісія, а деякі банки встановлюють комісію ще й за поповнення банківських карток. Подекуди сума комісій може досягати кількох десятків доларів — сума, якої б вистачило, щоб купити набір продуктів на день, оплатити рахунок за інтернет чи пожертвувати волонтерам. Хіба ці гроші зайві, особливо під час війни?

Комісія за використання Binance Pay не стягується. Отже, ви можете оплачувати товари та послуги криптою без супутніх витрат. Це зручно, безпечно та просто.

Щоб розрахуватися Binance Pay за товари та послуги, можна скористатися одним із трьох доступних способів:

Просканувавши QR-код. Для цього натисніть на сканер QR-коду на головній сторінці додатка Binance та зіскануйте QR-код Binance Pay одержувача. Сканер також можна викликати, утримуючи іконку застосунку Binance на головному екрані мобільного телефону, обравши у меню пункт «Сканувати».

За допомогою додатка Binance. Торкніться іконки «Binance Pay» на головній сторінці застосунку і потім тапніть «Надіслати». Введіть адресу електронної пошти одержувача, номер телефону, Binance ID (UID) або Pay ID.

За допомогою криптовалютного гаманця. Перейдіть у гаманець, виберіть «Поповнення», далі — «Pay», щоб увійти в Binance Pay, і торкніться кнопки «Надіслати». Введіть адресу електронної пошти одержувача, номер телефону, Binance ID (UID) або Pay ID.

Щоб перевірити практичність Binance Pay, головний редактор AIN.UA Ілля Кабачинський протестував цю опцію оплати на АЗС WOG:

«У мене давно верифікований профіль на Binance + користуюсь PRIDE від WOG (дізнався, що якщо багато купувати — дають у подарунок каву і хот-доги, прикольно).

Працює це так: на заправці, вибравши вид пального, колонку та обсяг, серед способів оплати обираєте відповідно Binance Pay. Оплата підтверджується у додатку Binance. Все.

По суті немає ніякої різниці — оплачуєте звичною банківською карткою чи криптовалютою. У Binance Pay також не стягують комісій. Як мінімум це зручно тим, що вам не потрібно знімати крипту і кудись її виводити з комісіями: обрали послугу — заплатили — щасливі».

Binance Pay — це не технологія заради технології. ЦЕ
простий спосіб оплати за допомогою криптовалюти. Крім цього, сервіс Binance Pay дозволяє:

  • так само без комісії переказати крипту родичам або знайомим — і немає значення, у якій країні вони перебувають;

  • переказувати гроші у благодійні фонди та волонтерам, що зараз особливо актуально для українців;

  • під'єднати даний спосіб до себе на сайт чи офлайн-точку і залучати нових прогресивних клієнтів, продаючи за криптовалюту реальні товари та послуги.

Розглянемо, які переваги розрахунки в крипті пропонують бізнесу.

Навіщо бізнесу приймати платежі в крипті?

«Тому що люди готові нею платити», — відповідає директор департаменту E-commerce мережі Varus Олег Спірін. Майже 13% населення України володіють криптоактивами. Ігнорувати таку кількість потенційних клієнтів було б необачно.

«Поки це інноватори та ранні послідовники. Але пригадаймо початок 2000-х, тоді торговці говорили: навіщо нам ставити термінали, якщо люди готові платити готівкою?» — каже Олег.

Серед інших переваг
Binance Pay для мерчантів:

можливість приймати оплату з будь-якого куточка світу;

легке відстежування транзакцій та операцій;

гнучкий і сучасний метод оплати, який не вимагає документів та інших складних і тривалих бюрократичних процедур;

відсутність комісій.

Транзакції Binance Pay зазвичай підтверджуються миттєво. Однак через вимоги відповідності, кошти, переказані на гаманець поповнення, можуть бути використані тільки через 24 години після їх отримання.


Що можна купувати за крипту в Україні?

Харчові продукти

Varus став першим супермаркетом у Європі, який впровадив оплату криптовалютою. Інтеграцію Binance Pay у Varus почали в серпні 2022 року, а у вересні вже запустили. Насправді, як зізнається Олег, довше розробляли маркетингову кампанію, ніж робили інтеграцію. Меседж кампанії полягав у наступному: Varus — молода та амбітна компанія, яка готова швидко еволюціонувати. І це правда. У жовтні мережа запустила технологію Scan&Go, а наразі готує реліз digital-чеків.

«Витрати на інтеграцію нічого нам не коштували, натомість ми отримали можливість залучати інноваторів та круто пошуміли на весь світ», — резюмує Олег.

Маркетингова кампанія у Varus вийшла нівроку. Відео магазину в Дніпрі з рекламою «Плати криптою» запостив у своєму Twitter-акаунті засновник і СЕО Binance Чанпен Чжао (CZ). Також про це написали великі американські медіа, зокрема investing.com та cointelegraph.com. Тому про український VARUS тепер знає весь світ.

Скільки ковбаси можна купити за один біткоїн

1  bitcoin

3 708 кг

25 632 л

14 754 кг

19 393 кг

152 440 шт.

Памʼятаєте історію про піцу за 10 000 біткоїнів? Так от, сьогодні 1 BTC можна обміняти на 3 708 кг ковбаси, 19 393 кг гречки або 152 440 яєць. Але з яйцями ми б не поспішали, у них наразі дуже високий обмінний курс :)

Varus зробили перший продуктовий криптообмінник. Проект фановий, але обміняти крипту на харчі дійсно можна в супермаркетах Varus.

Техніка та електроніка

Ще одна велика мережа впровадила Binance Pay, щоб залишатися на передовій бізнесу. Цього разу — в сегменті побутової техніки та користувацької електроніки. Йдеться про «Фокстрот».

«Реалізація проекту Binance Pay у “Фокстрот” — це насамперед була наша інвестиція в майбутнє. Однак у наших клієнтів цей платіжний інструмент викликав миттєвий відгук, що доводить гіпотезу про те, що майбутнє відбувається вже сьогодні. Результати перших 6 місяців співпраці дали нам сотні додаткових угод, середній чек за якими значно вищий, ніж за класичними платіжними інструментами. Крім того, за останні місяці спостерігаємо його зростання: клієнти почали купувати все більше дорогих товарів, що ми пов’язуємо з формування довіри до цього інструменту», — розповідають у «Фокстроті».

Скільки популярних товарів можна купити за один біткоїн

1  bitcoin

iPhone 14 — 25

Starlink — 46

MacBook Air M2  — 13

Пальне для авто

За криптовалюту купують ноутбуки, смартфони, товари з категорії дрібного побуту, різноманітні аксесуари, сезонні товари (обігрівачі, акумулятори тощо). Переважно це онлайн-покупки, але третина — розрахунок у роздрібних магазинах мережі.

Актуальна ціна Bitcoin доступна за посиланням чи кнопкою нижче.

За кількістю клієнтів, які платять криптою, мережа отримує +10-15% від місяця до місяця. «Незабаром вступаємо в нову активну фазу колаборації, яка, переконані, приведе до нас ще більше користувачів Binance та нових покупців», — кажуть у компанії.

У мережі АЗС WOG впровадили Binance Pay, щоб дати клієнтам максимальний вибір можливостей для оплати.

Ціна Bitcoin

«Наша команда працює над тим, щоб пропонувати клієнтам інноваційні продукти та сервіси. Який із них буде найбільш зручним саме в цей момент, обирає сам клієнт. Серед інноваційних сервісів, з якими споживачі вже добре знайомі, є безконтактна оплата просто біля колонки — WOG PAY, покупка пального через застосунок Pride на свій гаманець, розрахунок через термінал самообслуговування WOG PAY BOX. Підключення опції з оплати криптовалютою Binance Pay розширить цю лінійку», — зазначив директор дирекції цифрової трансформації мережі АЗК WOG Олег Кушіль.

Пальне для авто

1

Обрати покупку пального через систему WOG PAY у застосунку Pride.

2

Серед запропонованих способів оплати на колонці обрати Binance Pay та підтвердити оплату у мобільному застосунку Binance.

Чи варто інвестувати в нові рішення під час війни?

На жаль, війна як правило не покращує бізнес-показників для більшості компаній, і часто буває, що коштів ледве вистачає на те, щоб вижити. На інвестиції в нові напрямки та революційні ідеї зі сумнівними прогнозами навряд чи хтось наважиться.

Але якщо експеримент безплатний і не коштуватиме вам нічого, окрім часу низки спеціалістів, при цьому потенційно допоможе залучити нових клієнтів — то воно безумовно того варте.

Саме під час війни, за словами Product Owner Фокстрот-Binance Pay Олександра Дардалана, з’явився запит від покупців на можливість оплати криптою у мережі техніки та електроніки. Чимало українських фондів приймають донати в криптовалюті, що спричинило попит на віртуальні гроші. Тому, якщо ви хочете залучити на свій сайт чи в магазин цю аудиторію — варто інтегрувати можливість розрахунку криптою і в себе.

«Мерчант може розраховувати на лояльність клієнта, що володіє криптовалютою і який обере послуги саме цього мерчанта через цю конкурентну перевагу. Як ще донедавна, клієнти віддавали перевагу компаніям, що приймали карткові платежі. Вже дуже скоро компанії, що вирішили проігнорувати криптоком’юніті, втрачатимуть клієнтів», — коментує Єгор Аветісов, керівник зі стратегічних партнерств в Україні та Центральній Європі в Binance.

Інтеграція Binance Pay дуже проста:

Binance підключає локального партнера, який допомагає з технічною частиною. В Україні це SettlePay.

Усе, що потрібно від мерчанта — пройти процедуру KYB (Know Your Business).

Звісно, Binance Pay — не єдине на ринку криптовалютне платіжне рішення. Але у нього є переваги, якими не можуть похвалитися конкуренти.

Чому саме Binance Pay

Інтеграція безкоштовна і не займає багато часу.

Можна додати ваш магазин чи сервіс на маркетплейс Binance — а це доступ до багатомільйонної аудиторії. Адже Binance — найбільша криптобіржа у світі.

Можна додати ваш магазин чи сервіс на маркетплейс Binance — а це доступ до багатомільйонної аудиторії. Адже Binance — найбільша криптобіржа у світі.

Команда Binance в Україні готова підтримати партнерів і допомогти з просуванням нового платіжного методу.

Ви не платите жодних комісій за транзакції ваших клієнтів. Це навіть вигідніше, ніж розрахунок банківською карткою, де обовʼязково є банківська комісія за еквайринг.

Навіщо ж тоді це Binance? Хоча сервіс Binance Pay не приносить прямого прибутку, він опосередковано дуже вигідний для компанії. Binance давно перестала бути просто криптобіржею і перетворилася на розгалужену екосистему бізнесів, яка покриває всі потенціальні проблеми користувачів у майбутньому світі Web3.

«Користувачі Binance мають певні накопичення у крипті та бажають їх витрачати на себе. Ми йдемо назустріч очікуванням клієнтів, створюючи можливість витрачати гроші в зручний спосіб. Це закономірний етап розвитку, який ми називаємо прийняттям криптовалюти, де вона стає зручним засобом для розрахунків», — продовжує Єгор Аветісов.

Зручна платіжна система, у якій немає «вузьких місць» — зокрема, непідйомних комісій та повільності транзакцій — робить блокчейн та криптовалюти ще більш зрозумілими та user friendly для простих людей. Це дозволить залучати на Binance дедалі більше користувачів, серед яких не лише криптоінвестори, трейдери та ентузіасти.

Така стратегія дозволяє компанії залишатися стійкою, надає потенціал для подальшого зростання і збільшення доходів від супутніх продуктів. А разом з нею можуть зростати й партнери.

Запропонувати інтеграцію з вашим бізнесом ви можете в офіційному Telegram-каналі продукту.

Або звернутись напряму на пошту керівника зі стратегічних партнерств в Україні та Центральній Європі в Binance: [email protected]

ЩО далі?

«Ми плануємо зробити Binance Pay третім платіжним методом після Visa та Mastercard», — зізнається Аветісов.

Наразі обсяги транзакцій невеликі — у Binance лише почали працювати над тим, щоб створити транзакційну культуру в крипті. Як це було колись із банківськими картками: яким би зручним не було рішення — люди ще довгий час продовжували знімати готівку.

Але плани компанії доволі амбіційні й, враховуючи стрімке зростання прийняття криптовалют в Україні, — досить реалістичні. Будьте серед першопрохідців. Можливо, вже завтра вам буде важко уявити своє життя до Binance Pay.

ТЕКСТ
Майя Ярова
Дизайн та верстка
Artycoders
Продюсер
Ольга Андрусів
Менеджер
Яна Проценко
Представник INFOPOINT AGENCY
Володимир Галузинський
Представник Binance
Єгор Аветісов
Що таке WEB3
та як у ньому заробляти
Криптовалюта для волонтерів
Як українці зібрали $179 млн в крипті й хто задонатив найбільше
Як зробити свій бізнес успішним?
Розповідаємо про освітній проект для підприємців, який вчить «грати в довгу»
ЯК ЗАХИСТИТИ БІЗНЕС ВІД КІБЕРАТАК
Які програми використовувати та як обрати надійний ноутбук