З січня 2022 року антивірус Norton 360 встановлює криптомайнер. Користувачі, які помітили це, виступили з різкою критикою таких рішень розробників програмного забезпечення, а дехто навіть звинувачував їх в таємному майнінгу.
Проте, як повідомляє The Verge, про рішення додати криптомайнер в антивірус представники Norton повідомили ще влітку 2021, без прямої згоди користувача ці застосунки не запускаються, а отримані гроші належать самому користувачу (за виключенням комісії розробників).
Як працюють майнери в антивірусах
Минулого літа Norton публічно оголосив, що додає криптомайнер до свого пакету безпеки Norton 360, представивши його як безпечнішу альтернативу «неперевіреним» та «складним» програми для майнінгу, які користувач може знайти в інтернеті.
Спочатку він був доступний лише обмеженій кількості користувачів, але тепер встановлюється для всіх, хто використовує Norton. Однак це не означає, що антивірус автоматично розпочне майнінг на вашому комп’ютері — у поширених запитаннях про Norton сказано, що він не буде майнити без дозволу і що «на додаток до пристрою, який відповідає системним вимогам, ви також повинні увімкнути Norton Crypto на своєму пристрої».
Тобто так, Norton встановлює криптомайнер разом зі своїм програмним забезпеченням, і не акцентує на цьому увагу користувача у процесі початкового налаштування. Але він не почне використовувати потужності вашого комп’ютера для майнінгу без вашого окремого дозволу.
Крім того, майнер працює не постійно, а лише в ті моменти, коли комп’ютер не використовується, а якщо ця функція все ж буде заважати її можна виключити в будь-який момент.
«Перетворіть час простою вашого ПК на готівку»
Після того, як користувач ввімкне Norton Crypto, антивірус автоматично налаштує гаманець і відразу ж почне використовувати графічний процесор комп’ютера для добування Ethereum (системні вимоги передбачають відеокарту Nvidia або AMD з принаймні 6 ГБ пам’яті).
Всі прибутки від майнінгу будуть періодично зараховуватись у створений гаманець, і коли досягнете мінімальної суми, користувач зможе вивести свої гроші через Coinbase. При цьому розробники антивірусу утримують 15% від прибутку (що є надзвичайно високою комісією на ринку, проте за це користувач отримує можливість не переживати за ПО і налаштування).
Правда переваги такого способу майнінгу виглядають непереконливо з огляду на тести, які провели журналісти The Verge. Як виявилось, ніч майнінгу на RTX 3060 Ti приносить користувачу Norton криптовалюту Ethereum вартістю $0,66, тоді як електроенергія в непіковий час обійшлася в ті ж $0,66.