З 2022 року більшість ФОПів, що продають товари та послуги, повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій. Можна встановити касовий апарат або завантажити програмний РРО — звичайну програму на комп’ютер чи планшет, яка передаватиме звіти в податкову. 

AIN.Business публікує список безкоштовних та платних програмних РРО, які можуть використовувати українські підприємці. 

Програмний РРО від податкової

Державна податкова служба тестує свій безкоштовний сервіс ще з 2020 року. Зараз його можна завантажити із сайту установи. Також там є відповіді на поширені питання щодо ПРРО, відеоуроки про його реєстрацію та роботу.

Checkbox

Це платний сервіс від команди Дмитра Дубілета. Перший місяць безкоштовний. Опісля тариф для однієї каси коштує 149 грн на місяць. У перші дні нового року, коли ФОП масово запускали РРО, сервіс працював зі збоями. Та з 6 січня Checkbox відновив стабільну роботу, за словами Дубілета.

Фото: Checkbox

Poster (для кафе та ресторанів)

Poster — це компанія з автоматизації ресторанів і кафе. Вона пропонує підприємцям єдиний сервіс, що включає онлайн-касу, склад, фінанси, CRM тощо. Його частина — програмний РРО. 

Підписка на сервіс стартує від 475 грн на місяць. За РРО треба додатково платити 100 грн щомісяця.

«Вчасно.Каса»

Цей ПРРО створили розробники сервісу електронних документів «Вчасно» компанії EVO. Програма безкоштовна для бізнесів, що видають до 300 чеків на місяць (а також у тарифі «Легкий старт» до кінця січня 2022 року). 

Для решти підприємців підписка коштує від 250 грн на місяць. На сайті сервісу також є довідкові матеріали про роботу програмних РРО:

Fondy

Fondy — сервіс, що обробляє платежі з карт та електронних гаманців. Серед його рішень є програмний РРО. Він безкоштовний для тих бізнесів, які підключилися до платіжної системи Fondy.

ОщадPay

Платіжний сервіс від «Ощадбанку» та Visa, що дозволяє приймати безконтактну оплату смартфоном як POS-терміналом. Сам по собі він не є реєстратором, але його можна інтегрувати з ПРРО від податкової та API фіскального сервісу.

Додаток SM POS

Застосунок можна використовувати як ПРРО, встановивши його на смартфон (тільки андроїд), планшет або приставку. Також додаток працює з торговельними POS-терміналами. Є три тарифи: 

  1. Безкоштовний «Старт» — варіант з обмеженим функціоналом для смартфона.
  2. «Базовий» — для терміналів і планшетів, з повним функціоналом. Оплата щоквартальна — 600 грн.
  3. «Безлімітний» — для будь-яких пристроїв, з повним функціоналом. Коштує 2700 грн (і це разовий платіж).

У партнерстві з SM POS «Приватбанк» почав вбудовувати ПРРО у свої термінали. 

«Е-ЧЕК»

Програма від Національної електронної біржі та команди розробників Asta.Mobs, що також підійде для смартфонів, комп’ютерів та POS-терміналів. За допомогою «Е-чек» можна приймати платежі, фіскалізувати їх та брендувати чеки. Тариф — 125 грн на місяць незалежно від кількості кас та операцій.

WayForPay

Чинні клієнти WayForPay можуть користуватися безкоштовним ПРРО компанії. Сайт сервісу містить довідкові матеріали про те, як це робити.

Cashalot

Програма для десктопів, що локально зберігає інформацію про фіскальні операції. У касира є офлайн-доступ до вже надісланих чеків, каса може працювати без доступу до інтернету. Вартість — від 980 грн на рік. Також сервіс має мобільний додаток та спрощений складський облік.

«СОТА Каса»

Це хмарний ПРРО. Щоб працювати з ним, потрібен КЕП (електронний підпис) та інтернет. Реєстратор можна підключити до POS-терміналів та іншого обладнання. Також у нього інтегрований сервіс оплат Portmone. 

Вартість — 980 грн на рік. Як підприємцям працювати з РРО, «СОТА Каса» розповідає на онлайн-курсі.

Dilovod

Онлайн-сервіс, який допомагає вести управлінський, бухгалтерський облік та складати звітність. У вересні в нього вбудували програмний РРО. Dilovod працює за моделлю підписки. Ціни на пакети стартують від 299 грн на місяць, за реєстратор доплачувати не потрібно.