ФОП 3-ї групи обмежать можливість працювати з юрособами — Гетманцев

11494
Читати на RU

В Україні ФОП третьої групи єдиного податку хочуть обмежити можливість співпрацювати з юрособами. Як повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю OBOZREVATEL, це має зупинити практику оформлення співробітників як ФОП, а не як штатного працівника, що дозволяє ухилятися від податків. Такі зміни, за словами Гетманцева, є частиною загальної реформи оподаткування доходів

Що передбачає реформа оподаткування доходів

Перш за все голова комітету з питань податкової політики розповів про необхідність заборони схем, за якою працівників оформлюють не в штат (в такому випадку потрібно платити 22% ЄСВ, 19,5% ПДФО + військовий збір), а як ФОП (потрібно платити 5% із зарплати).

«Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів». Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх», — пояснив Гетманцев.

Проте крім цього реформа оподаткування доходів передбачає ще декілька ключових моментів, серед яких і зниження податків на зарплату. Загальний план реформи, який Гетманцев озвучив в інтерв’ю видання AgroPolit, виглядає наступним чином:

  • знизити податкове навантаження шляхом об’єднання трьох обов’язкових платежів (єдиного соцвнеску, податку на доходи фізосіб та військового збору) в єдину ставку ПДФО — 30%, з поступовим зниженням на 1% кожного року — до 25%;
  • можливість без оформлення ФОП платити 5% податку за 20 видами діяльності;
  • розширення можливості для декларування, запровадження сімейного декларування;
  • запровадження за польською моделлю податку на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн грн;
  • обмеження можливості працевлаштування у компанії «зарплатних ФОПів».

Реформа існує лише в вигляді ідеї, конкретних термінів немає

Ініціатива щодо реформи оплати праці, про яку говорить голова комітету з питань податкової політики — це поки лише ідея. Відповідний законопроект не зареєстровано в парламенті й конкретних термінів прийняття чи реалізації цієї реформи поки немає.

Проте Гетманцев зазначає, що оподаткування доходів — це мета на 2022 рік, а єдине, що залишилося зробити – ухвалити реформу детінізації зарплат.

«Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м’яч на боці органів виконавчої влади», — зазначив Гетманцев.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук