Маск знову передумав і готовий купити Twitter

Читати на RU

Ілон Маск відновив пропозицію про купівлю Twitter за початковою ціною $54,20 за акцію, відмовившись від своїх спроб вийти з угоди через суд. Як повідомляє Bloomberg, скоріш за все команда юристів Маска просто зрозуміла, що суддя не прийме рішення на їх користь і Twitter все одно доведеться купити.

В Маска просто не залишилось варіантів

Згідно з заявою до Комісії з цінних паперів і бірж, 3 жовтня Маск звернувся до акціонерів Twitter з пропозицією відновити процес покупки соцмережі за початково домовленою ціною — $54,20 за акцію. В Twitter підтвердили отримання такого листа від Маска та оголосили про намір закрити угоду.

Це сталось на фоні судового процесу, який мав розпочатися вже 17 жовтня. Коли Маск в липні 2022 року оголосив про вихід з угоди та відмовився купувати соцмережу, Twitter подав на нього до суду, щоб змусити його продовжити закриття угоди.

Суддя 4 жовтня попросила обидві сторони звернутися до неї з пропозицією про те, як тепер продовжувати справу. За словами особи, знайомої з цією справою, можливі варіанти, зокрема, щоб Twitter домагався закриття справи або залишав її продовженою до завершення угоди.

Контекст

  • На початку квітня 2022 року стало відомо, що генеральний директор Tesla Ілон Маск володіє 9,2% Twitter (На момент придбання вартість 9,2% акцій коштувала $2,89 млрд). Після цієї новини вартість акцій компанії зросла на 26%. Тоді ж мільярдер заявив, що хоче купити сервіс.
  • В кінці квітня Маск досягнув згоди з акціонерами сервісу Twitter про викуп компанії за $44 млрд ($54.20 за акцію). Половину коштів Маск збирався позичити, інвесткомпанії з задоволенням пішли йому на зустріч. Інша половина — його власні статки.
  • В травні Маск тимчасово заморозив угоду. Це сталося одразу після того, як з’явилася інформація про те, що фальшиві або спам-акаунти становлять менше, ніж 5% користувачів.
  • В липні Маск остаточно вирішив не купувати Twitter. Але за умовами угоди Маск не може просто відмовитись від покупки соцмережі і Twitter подав на нього до суду, щоб добитися завершення угоди.

Чому це цікаво?

Для акціонерів Twitter продовження угоди — це єдиний варіант вийти з цієї історії без суттєвих втрат. Під час всієї історії з покупкою акції дуже сильно коливалися і падали буквально щоразу, коли Маск виступав з новою критикою соцмережі (а це було регулярно).

Проте для самого Twitter продовження плану Маска віщує майбутнє під керівництвом мільярдера, який витратив місяці, публічно критикуючи його керівництво, сумніваючись у його цінності, політиках та кваліфікованості внутрішніх служб. Як мінімум на Twitter чекає непросте майбутнє, як максимум — радикальні зміни.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук