Інвестиційна компанія Shah Capital Management за останні два роки викупила 4,95% акцій компанії VEON, яка, серед іншого, є власником українського оператора «Київстар». Керівник фонду 14 квітня направив листа до управлінців VEON, де прописав ряд кроків, як можна збільшити ціну акцій компанії у 5 разів. Редакція AIN.UA ознайомилась з листом і переказує основні факти з нього.
За словами керівництва Shah Capital Management, вони були здивовані, що акції VEON знаходяться на настільки низькому рівні — близько $19 за штуку. Ряд кроків, що їх пропонує імплементувати фонд, мають підняти вартість акцій компанії до $100 за одиницю.
- Розпочати buyback акцій на $200 млн.
- В майбутньому компанія також має використовувати мінімум 50% свого вільного грошового потоку на викуп акцій до певного моменту. Зокрема, вважають в фонді, мультиплікатор EV/EBITDA у VEON 1,8X, тоді як у конкурентів (наводяться Vodacom, MTN, Bharti, Millicom, America Movil) — 6X, а отже саме цей показник має стати прикладом для VEON.
- У VEON на кінець 2022 року у VEON накопичилось $2,5 млрд. На думку Shah Capital Management — це забагато: вільних коштів на рахунках має бути не більше $200 млн. Кошти пропонується направити на покриття кредитів та викуп облігацій, що розраховані до 2024 року.
- Щоб знизити витрати, компанія також пропонує зменшити число учасників ради директорів з нинішніх 11 чоловік до 7-8.
- VEON має виділити свій фінтех та розважальний бізнес (JazzCash, Mobilink, Tamasha та Toffee) у окремий бізнес-юніт та підготувати його до виводу на біржі в Дубаї.
Київстар — на IPO
Одна з пропозицій стосується української компанії «Київстар». За словами керівництва Shah Capital Management, VEON має розглянути два сценарії стосовно подальшої долі компанії.
- Продати частину компанії іншому гравцю.
- Вивести «Київстар» на біржу окремо від VEON, щоб сповна реалізувати потенціал компанії. Серед іншого пропонується розглянути варіанти Варшавської фондової біржі або ж NASDAQ.
«Київстар» — дійсно одна з найбільших компаній України. Виторг за 2022 рік склав 31 млрд грн, що за нинішнім курсом складає трохи більше $800 млн. Основний дохід — телеком, але компанія розвиває окремі послуги. Наприклад, придбала медичний проект Helsi та наростила базу своїх ТВ-продуктів до аудиторії 1,1 млн споживачів щомісяця.
В річному звіті VEON відзначається, що загалом показники компанії зростають по всім напрямкам, а спадання трендів викликане повномасштабним вторгненням, а не невдалими діями менеджменту чи чимось подібним.
Продаж «Вымпелком»
Всі описані вище дії Shah Capital Management пропонує імплементувати одразу після продажу головного російського активу VEON — компанії «Вымплеком». Очікується, що угода буде закрита до 1 червня 2023 року, її вартість оцінюють у $2,2 млрд (при цьому капіталізація VEON складає $1,4 млрд, про що і говорять у фонді Shah — холдинг сильно недооцінений). Очікується, що угода пройде успішно і VEON зможе позбутись критики через продовження діяльності у рф, а вільні ресурси направити на популяризацію холдингу та покращення фінансових показників.