22 квітня 2020 року Міністерство цифрової трансформації презентувало велике оновлення застосунку та порталу Дія. Цифрові паспорти стали доступними для всіх українців. AIN.UA розповідає, як користуватися й що робити, якщо документ не підтягнувся автоматично.
Як отримати е-паспорт
Щоб побачити свій паспорт, потрібно завантажити застосунок «Дія» або оновити його до останньої версії. Після цього документ з’явиться автоматично.
Паспорти-книжки старого зразка не з’являться в «Дія». Ідеться тільки про пластикові ID та біометричні закордонні паспорти.
Де можна використовувати
Цифрова копія паспорта дає українцям ті ж права та можливості, як і фізичний документ та діє лише всередині країни. Це Кабмін постановив 15 квітня 2020 року.
Як повідомили в Міністерстві, електронний паспорт можна використовувати в усіх випадках, де може знадобитися ідентифікація особи:
- подорожі літаком та поїздом у межах країни;
- почтові послуги;
- банківські операції;
- підтвердження віку;
- медичні послуги;
- готельні послуги;
- підтвердження особи у правоохоронних органах;
- користування бібліотеками;
- отримання послуг зв’язку;
- отримання держпослуг у ЦНАП;
- отримання державних послуг на порталі «Дія»;
- на вході до адмінбудівлі;
- отримання коштів;
- повернення товару.
Чому паспорт не відобразився й що робити
- Застосунок не відображає паспорти-книжки, оскільки вони не можуть бути переведені в цифровий формат. Щоб розв’язати цю проблему, необхідно звернутися до міграційної служби для отримання ID-картки, після чого вона з’явиться в застосунку «Дія».
- Причиною може бути розбіжність ПІБ або ідентифікаційного номера з демографічного реєстру з даними банку, через який здійснювалася авторизація в застосунку. У такій ситуації потрібно перевірити правильність особистої інформації у банку або авторизуватися через інший банк.
- Документ може з’явитися не одразу. Щоб побачити свій паспорт, треба вийти із застосунку та авторизуватися повторно.
- Версія «Дія», в якій доступні паспорти — 1.7.0. Якщо ви використовуєте більш ранню версію, оновіть програму.
Безпека
Під час презентації цифрового паспорта Михайло Федоров зазначив, що його справжність можна перевірити скануванням QR-коду. Він відображається в розширених параметрах документа. Систему захисту розробили разом з компанією EPAM.