Рада схвалила законопроєкт про цифровізацію армії

Верховна Рада України схвалила в цілому законопроєкт №10062, який розблоковує цифровізацію української армії. Як написав нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, документ підтримали 249 народних депутатів після довгих і складних дискусій та провалу багатьох правок.

Чому це важливо?

Як пояснюють у Міноборони, це сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведе послуги та процеси для військовослужбовців у цифровий формат.

Що запроваджує законопроєкт?

Він надає Міністерству оборони можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

Завдяки цьому:

  • буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів (натомість цей ресурс буде використовуватись для прикриття інших об’єктів військової та цивільної інфраструктури);
  • прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників;
  • прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для війська;
  • посилиться захист даних від кібератак ворога тощо.

Законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо. А також запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату).

Завдяки законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям.

Буде створено портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук