Нацрада закликала негайно припинити державну комунікацію в Telegram

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення закликала припинити офіційну державну комунікацію у Telegram, про це пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Очільниця Нацради Ольга Герасимʼюк сказала, що, попри зручність месенджера, державні установи та службовці повинні бути поза Telegram. І що заборону треба запроваджувати «негайно».

За словами Герасим’юк, Нацрада вже працює з європейськими партнерами, щоб внести месенджер у перелік цифрових платформ, які підлягають регуляції та можуть бути оштрафованими у випадках порушення законодавства.

Що цьому передувало

Вчора, 29 квітня, Telegram заблокував низку українських ботів, за допомогою яких можна було повідомляти про дії окупантів. Але того ж дня розблокував. У коментарі для Reuters представник Telegram заявив, що боти були «тимчасово відключені через помилкове спрацьовування, але згодом були відновлені», не надавши додаткових деталей.

Минулого тижня засновник платформи росіянин Павло Дуров у себе на каналі написав про те, що месенджер отримав офіційні листи від компанії Apple з вимогою заблокувати низку каналів для користувачів iPhone з українськими SIM-картами.

Листи від Apple, за словами Дурова, стосуються новинних і пропагандистських каналів. Він зазначив, що «певних змін не уникнути», оскільки Telegram повинен розглядати запити від App Store, щоб залишатися доступним для користувачів, не пояснюючи, про які саме зміни для користувачів ідеться.

Дуров також написав, Telegram досі блокує облікові записи та ботів, які збирають координати для цільових ударів або публікують особисту інформацію інших людей із закликами до насильства.

Раніше ГУР повідомляло, що росія масово скуповує та створює українські Telegram-канали з метою поширення дезінформації та розхитування суспільно-політичної ситуації в країні.

Окрім того, українська влада передала Telegram список каналів, які вважаються «потенційно проблемними» через поширення дезінформації та російської пропаганди.

Український підприємець Ярослав Ажнюк, який системно просуває ідею відмови від Telegram, у коментарі для AIN.UA звернув увагу на безпекові ризики Telegram. Один із них — збій у рунеті, який призвів до того, що Telegram припинив працювати в майже всій Європі та частково у США. Другий полягає у тому, що раніше видалені повідомлення з’явилися знову.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук