OpenAI представила нову серію моделей штучного інтелекту, які витрачають більше часу на роздуми перед відповіддю. У блозі компанії зазначається, це покоління здатне міркувати та розв'язувати складніші завдання, ніж попередні моделі в науці, кодуванні та математиці.
OpenAI використовувала кодову назву Strawberry для внутрішнього позначення проєкту, анонсовані моделі отримали ж назву o1-preview і o1-mini. Модель o1-preview вже доступна у ChatGPT та його API.
Ця модель навчена ретельно аналізувати задачі перед відповіддю, як це робить людина. Однак що з інженерної точки зору значить «думати» — компанія не роз'яснює.
На сайті OpenAI запевняють, що нова модель демонструє результати на рівні аспірантів у складних наукових задачах з фізики, хімії та біології. Зокрема o1 набрала 83% на кваліфікаційному іспиті Міжнародної математичної олімпіади, порівняно з 13% у попередньої моделі, GPT-4o.
Компанія заявила, що їхня нова ШІ-модель показала високі результати під час розв'язання складних програмних завдань, які зазвичай використовують для оцінки кваліфікації програмістів.
Ба більше, модель також показала кращі результати під час розв'язання наукових задач ніж у людей з науковим ступенем доктора філософії.
Ноам Браун, дослідник з OpenAI, який працює над покращенням міркувань у моделях компанії написав, що моделі змогли досягти таких результатів завдяки використанню техніки, відомої як «ланцюжок думок», яка передбачає розбиття складних проблем на менші логічні кроки.
Модель o1-mini є частиною o1-preview, але вона швидша та дешевша і при цьому залишається дуже точною. Ідеально підходить для завдань, де потрібні логічні міркування, але не вимагається широкий спектр знань.
Від сьогодні отримати доступ до обох моделей можуть користувачі ChatGPT Plus і Team, а наступного тижня таку можливість отримають користувачі ChatGPT Enterprise та Edu.
Доступ до o1-mini планують надати всім безкоштовним користувачам ChatGPT, однак точна дата не уточнюється.
Раніше Google також представив дві системи штучного інтелекту, які продемонстрували значний прогрес у розв’язанні складних математичних задач.