Низка великих компаній, зокрема Amazon, Google, IBM, Meta, почали вимагати від своїх співробітників повного або часткового повернення до офісів. Business Insider склав перелік таких компаній, які змінюють свою політику щодо гнучкого графіка.

Основними аргументами на користь повернення до офісу стали зростання продуктивності та підвищення ефективності особистої комунікації.

Деякі керівники, які раніше підтримували дистанційну роботу, тепер змінюють свою позицію та вдаються до контролю відвідування офісу, навіть з погрозами звільнити співробітників за ігнорування нових правил.

Ось список великих компаній, які вимагають від своїх працівників повернення до офісів:

Amazon

Генеральний директор Енді Джассі написав у відкритому листі до співробітників, що Amazon припинить віддалену роботу, починаючи з наступного року.

Як приклад він навів легшу співпрацю та зв'язок між працівниками і сказав, що робота в офісі зміцнить культуру компанії, повторюючи свою минулорічну заяву, в якій він зобов'язав працівників проводити в офісі щонайменше три дні на тиждень.

Це викликало критику з боку працівників, які назвали це рішення «значно суворішим і неадекватним», ніж доковідний період.

Apple

Ще з серпня 2022 року працівники Apple мають працювати в офісі щонайменше три дні на тиждень. Це рішення було ухвалене для відновлення «особистої співпраці».

Ця політика викликала критику з боку працівників, деякі з яких навіть створили петицію з вимогою залишити віддалений формат. Та попри опір, Apple продовжує дотримуватись нового розкладу.

BlackRock

Інвестиційна компанія, розташована в Нью-Йорку, зобов’язала співробітників працювати в офісі чотири дні на тиждень. Це рішення також пов’язане з відкриттям нового офісного простору компанії.

У травні 2023 року керівництво компанії наголосило, що «кар'єрний розвиток відбувається в навчальних моментах між членами команди, і він прискорюється під час ринкових змін».

Водночас вона надає двотижневу віддалену роботу як сезонну можливість.

Citigroup

Інвестиційна компанія у травні попросила своїх 600 працівників у США, які раніше могли працювати віддалено, повернутися до офісу на повний робочий день. Більшість співробітників все ще можуть працювати за гібридним графіком, до двох днів на тиждень поза офісом.

Вакцинованих співробітників Citigroup у США попросили повертатися в офіс принаймні два дні на тиждень у березні 2022 року.

Dell

Dell наказала своїм торговим представникам повернутися до офісу п’ять днів на тиждень, починаючи з 30 вересня. Раніше компанія дозволяла працівникам США вибирати між віддаленою роботою або гібридним графіком із приблизно трьома днями на тиждень в офісі.

Disney

У січні 2023 року генеральний директор Боб Ігер повідомив працівників, що, починаючи з березня, будь-який співробітник Disney, який працює в гібридному режимі, повинен повернутися до офісу на чотири дні на тиждень.

Goldman Sachs

У березні 2022 року генеральний директор Девід Соломон сказав, що компанія просить працівників повернутися до офісу на п’ять днів на тиждень.

Однак деякі працівники не дотримувалися політики через рік після її впровадження, що викликало роздратування у старших менеджерів і Goldman Sachs почав ще більше тиснути, щоб працівники повернулися до офісу на повний робочий день.

Google

З весни 2022 року Google вимагає, щоб працівники повернулися в офіс щонайменше на три дні на тиждень. Однак минулого року компанія посилила очікування щодо повернення до офісу, повідомивши співробітників в електронному листі, що відвідування офісу буде враховуватися при оцінці їхньої роботи.

При цьому прохання на повну віддалену роботу можуть бути схвалені лише за виняткових обставин, що викликало певне роздратування серед працівників.

IBM

Компанія з січня 2023 року вимагає від менеджерів бути присутніми в офісі принаймні три дні на тиждень. Працівники, які не відповідають вимогам компанії щодо нових правил роботи, мають або підлаштуватися під графік, або залишити компанію.

JPMorgan

У квітні 2023 року JPMorgan повідомила, що всі керівники відділів повинні працювати з офісу п’ять днів на тиждень, а інші працівники — щонайменше тричі на тиждень. 

Всупереч критиці, генеральний директор Джеймі Даймон підтвердив свою позицію, зазначивши, що незгодні працівники можуть шукати інше місце роботи. Компанія також збирала дані про діяльність персоналу, включаючи відстеження відвідуваності.

Meta

У вересні 2023 року Meta оновила свою політику віддаленої роботи, вимагаючи від співробітників ходити в офіс три дні на тиждень. Компанія також прибрала опцію віддаленої роботи в списках нових вакансій. 

У червні цього року компанія посилила свої зусилля, повідомивши працівникам, що їхня відвідуваність буде відстежуватися щодня, а недотримання вимог може призвести до звільнення.

Starbucks

Колишній генеральний директор Starbucks Говард Шульц у січні 2023 року закликав працівників повертатися до офісів щонайменше три дні на тиждень.

Починаючи з січня компанія планує розпочати «стандартизований процес», щоб притягнути працівників до відповідальності за гібридний графік на рівні команди, де наслідки охоплюватимуть аж до звільнення.

Tesla

Відомий своєю критикою віддаленої роботи, Ілон Маск заявив, що віддалена робота — це «морально неправильно» і вимагає, щоб співробітники Tesla працювали в офісі щонайменше 40 годин на тиждень. Маск назвав свою часту присутність на заводах Tesla причиною успіху бізнесу.

Ubisoft

У вересні Ubisoft, французький розробник популярних серій відеоігор Assassin's Creed і Far Cry, наказав своїм співробітникам по всьому світу повертатися в офіс три дні на тиждень, що призвело до страйків у Франції.

X (колишній Twitter)

Після придбання платформи X у 2022 році Ілон Маск сказав працівникам, що не з'являтися в офісі без поважної причини прирівнюється до звільнення.

Маск також повідомив співробітникам в електронному листі, що віддалена робота більше не дозволяється, і співробітники повинні перебувати в офісі щонайменше 40 годин на тиждень, якщо не отримають чіткого дозволу на роботу в іншому місці.

Uber

Генеральний директор Дара Хосрошахі повідомив, що, починаючи з квітня 2022 року, працівники Uber у 35 філіях компанії повинні проводити в офісі принаймні половину робочого часу. Деякі могли працювати повністю віддалено, якщо вони отримали на це дозвіл від своїх керівників.

Walmart

Разом зі скороченням сотень робочих місць Walmart також попросив раніше віддалених співробітників у США повернутись в офіси. Водночас гігант роздрібної торгівлі, як і раніше, дозволяє гібридні графіки.

Zoom

Zoom, чий застосунок для відеоконференцій набував популярності під час карантину, минулого року попросив працівників повернутися до офісу. Працівники, які проживають у межах 50 миль від одного з її офісів, повинні були працювати там щонайменше два дні на тиждень.

Цей тренд відображає зміну підходу великих компаній до роботи після пандемії. Ще однією тенденцією післяковідного періоду у світовій технологічній галузі стала хвиля скорочень.