Veon змінює раду директорів «Київстар». Туди увійде ексдержсекретар США Майк Помпео

Телекомунікаційний холдинг Veon, що володіє мобільним оператором «Київстар», анонсував що колишній держсекретар США Майкл Помпео увійде до ради директорів «Київстар» як незалежний директор без виконавчих повноважень. Про це рішення AIN.UA повідомив сам холдинг.

  • Колишній державний секретар Помпео приєднається як партнер Impact Investments, щойно створеної в США стратегічної і фінансової консалтингової та інвестиційної компанії, яка прагне розвивати довгострокові партнерські відносини з провідними світовими компаніями в різних галузях і регіонах.
  • Крім того, генерального директора VEON Group Каан Терзіоглу також призначили головою ради директорів «Київстар».
  • Ці зміни в раді директорів відображають, за словами самого холдингу, «відданість VEON Україні, відродженню та реконструкції країни».

«VEON зробила чіткий вибір – обслуговувати Україну через свою дочірню компанію «Київстар», чиї герої підтримували зв’язок між Україною та українцями в найтемніші дні війни та яка продовжує служити Україні, підтримуючи доступність мобільної мережі на 94%, – каже Каан Терзіоглу, генеральний директор VEON Group і голова правління «Київстар». – Я радий вітати секретаря Помпео в наглядовій раді цієї видатної компанії, до якої він приєднався завдяки сильній підтримці наших стейкхолдерів у США. Ми з нетерпінням чекаємо на знання та досвід, якими колишній держсекретар Помпео зможе поділитись із «Київстар» як активний і незалежний член правління «Київстар».

Чому це важливо?

4 жовтня 2023 року СБУ та Офіс Генерального прокурора повідомили про арешт українських активів трьох російських олігархів: Міхаїла Фрідмана, Петра Авена та Андрєя Косогова. До їхніх корпоративних активів, за даними цих органів, входив й мобільний оператор «Київстар». Міхаїлу Фрідману, зокрема, належать приблизно 38% відсотків компанії LetterOne, в якої є 48% бермудської Veon Ltd., що є власником Veon Amsterdam B.V.. Водночас Veon Amsterdam B.V належить нідерландський Veon Holdings B V., до якого і входить «Київстар».

У компанії «Київстар» на запит AIN.UA тоді відповіли, що арешт майна Фрідмана не позначиться на роботі оператора, оскільки «підсанкційна особа [тобто Фрідман — ред.] не є кінцевим бенефіціаром компанії, не впливає на її діяльність та не отримує від неї вигоди».

Згодом, 16 жовтня 2023 року, суд змінив своє рішення щодо арешту корпоративних прав мобільного оператора «Київстар». Тепер йшлося не про 99% статутного капіталу, який належить зареєстрованій у Нідерландах компанії Veon Holdings B.V., а про 47,85% статутного капіталу «Київстар».

31 жовтня стало відомо, що Veon Ltd. подав клопотання до суду, щоб оскаржити арешт корпоративних прав цієї компанії. Згідно із заявою холдингу Veon, вказані російські олігархи не володіють акціями Veon або «Київстар» та не можуть здійснювати будь-які права або контролювати рішення щодо них. Однак ця заява суперечить коментарю, який компанія «Київстар» надала редакції AIN.UA, згідно з яким підсанкційна особа Фрідман є «міноритарним акціонером люксембурзької компанії LetterOne, яка є міноритарним акціонером міжнародної телеком-групи Veon».

Оскільки рішення суду поки залишилось без змін, вірогідно, холдинг Veon почав шукати інший підхід до владнання ситуації — зокрема, зміни в раді директорів. В самому пресрелізі неодноразово акцентують увагу на інвестиції в $600 млн в український телеком, яку Veon анонсував 22 червня цього року, а також повторюють про вихід з рф та продаж російської дочки «Вымпелком», яка активно співпрацює з російським урядом.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук