Засновник провідного виробника чипів для штучного інтелекту світу, гендиректор компанії Nvidia Дженсен Хуанг висловив впевненість, що технологія штучного інтелекту буде розвиватися безпечно. Про це він розповів в інтерв’ю BBC.

«Я впевнений, що разом із нашими колегами з усього світу ми створимо технології, філософії, методології, практики, моніторинг, регулювання та методи проєктування, які забезпечать безпеку технології», – сказав Хуанг.

Раніше він запевняв, що штучний інтелект вже скоро може стати доволі конкурентоспроможним з людьми.

Хуанг стверджує, що його не лякає конкуренція, зокрема, з боку китайської телекомунікаційної компанії Huawei, яка планує зробити ШІ частиною своєї стратегії. Він вважає, що це лише стимулює технологічний прогрес.

Що цьому передувало

Його коментар прозвучав після нещодавніх проблем в компанії OpenAI, що розробила велику мовну модель ChatGPT, коли засновник Сем Альтман був звільнений радою директорів, а потім швидко поновлений. Цей інцидент порушив питання про те, як комерційна конкуренція впливає на розвиток систем штучного інтелекту та швидкість їхнього впровадження.

Стурбованість через ситуацію в OpenAI також висловлював Ілон Маск.

Напередодні звільнення Альтмана дослідники компанії надіслали раді директорів листа із попередженням про «потужне відкриття в галузі штучного інтелекту, яке може загрожувати людству».

Nvidia домінує на ринку ШІ-чипів у Китаї, але у своєму звіті про прибутки за листопад компанія попередила, що очікує зниження обсягів продажів наприкінці року через обмеження експорту США, спрямовані на стримування розвитку Китаю в цій галузі.

Хуанг зазначив, що Nvidia тісно співпрацює з урядом США, щоб забезпечити відповідність своїх чипів чинним правилам.

Азіайсько-Тихоокеанський регіон залишається ключовим для постачання Nvidia. Їхній графічний процесор (GPU) складається з 35 000 частин, виготовлених у різних країнах, включно з Тайванем, Південною Кореєю, Японією та США.

Хуанг також поділився інформацією про те, що Nvidia працює з урядом Сінгапуру над створенням великої мовної моделі під назвою Sealion та інвестує в розвиток штучного інтелекту у цьому регіоні.

Попит на ШІ-чипи підняв акції Nvidia більш ніж у три рази, зробивши її однією з найцінніших компаній у світі. У травні компанія приєдналася до гігантів технологій Apple, Amazon, Alphabet і Microsoft у клубі компаній з ринковою капіталізацією понад $1 трлн.